Suche oczy – jak możesz je chronić?

1
610

Zmęczone i zaczerwienione oczy nie dodają nam urody. Coraz częściej ze względu na czynniki, na które nie zawsze mamy wpływ, nasze oczy wymagają większej uwagi. I nie mam tu na myśli nowych cieni do powiek, korektora czy tuszu do rzęs. Problemu suchych oczu nie rozwiążemy kosmetykami do makijażu, tutaj niezastąpione są krople nawilżające.

Przyczyny uczucia suchych i zmęczonych oczu

Przyczyn Zespołu Suchego Oka jest wiele i niestety mogą przydarzyć się osobom w różnym wieku. Praca przed komputerem, nieprzespana noc, klimatyzacja czy dłuższe oglądanie telewizji mogą doprowadzić do rozwoju ZSO. Często też niemały wpływ na szybsze męczenie się oczu ma noszenie soczewek kontaktowych, alergia, a nawet nieodpowiednia dieta. Przyczyną ZSO może być również stres, stosowanie niektórych leków, niedobór witaminy A, jak również różne choroby. Oko jest także wrażliwe na warunki środowiskoweNaszemu widzeniu nie sprzyjają zadymione lub zakurzone pomieszczenia, a także utleniające się substancje chemiczne. To wszystko ma wpływ na nasz wzrok.

Objawy Zespołu Suchego Oka

Zespół Suchego Oka to zaburzenia w prawidłowym nawilżaniu powierzchni oka. Powodują wysychanie rogówki i spojówki, dlatego nawet takich objawów jak uczucie piasku pod powiekami albo pojawienie się surowiczej wydzieliny w worku spojówkowym, nie możemy lekceważyć. Dolegliwość ta nie jest wcale taka rzadka, badania szacują, że schorzenie może dotykać od 11% do 17% dorosłych. Niestety, bardzo często suchość w oku wyklucza używanie soczewek kontaktowych.

Jak możemy pomóc naszym oczom?

Najszybszym sposobem w walce z uporczywym zaczerwienieniem, pieczeniem a czasem nawet łzawieniem są krople nawilżające. Większość tzw. „sztucznych łez” tylko nawilża oczy. Jedynie krople Bepanthen Eye, dostępne bez recepty, zawierają nie tylko kwas hialuronowy, który doskonale nawilża ale także dekspantenol znany również jako prowitamina B5, która posiada wysoką zdolność wiązania wody. Dzięki temu skutecznie chroni tkanki oka, zapewniając uczucie ukojenia. Krople do oczu Bepanthen Eye nie zawierają konserwantów i są odpowiednie dla osób noszących soczewki kontaktowe. Skład kropli powoduje, że nie tylko zabezpieczają i nawilżają ale również tworzą warstwę ochronną na powierzchni oka. Wystarczy, że wpuścisz do worka spojówkowego 1–2 krople, raz lub kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb, a błyskawicznie poczujesz ulgę. Źle spałaś, a może za długo patrzyłaś w monitor komputera? Nie szkodzi, jeśli Bepanthen Eye będziesz zawsze miała w swojej kosmetyczce.

 

1 KOMENTARZ

  1. Kiedyś piekły mnie zawsze przy sztucznym świetle, były tak suche, że kilka razy dziennie musiałam używać kropli nawilżających, ale najgorszy był ból, który pojawiał się po godzinie pracy przy komputerze. Obecnie nie mam tych problemów, ponieważ biorę Gold Luteinę, zalecił mi ją okulista, a na ostatnim badaniu wyszło, że poprawiła się ostrość mojego widzenia, doktor stwierdził, że to też zasługa luteiny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię