Synaj dla najmłodszych, czyli egipskie atrakcje w oczach dziecka

0
1043

Półwysep Synaj może oczarować swą atrakcyjnością. Góry Synaj oraz piękne wybrzeże Morza Czerwonego to moc atrakcji, zróżnicowane krajobrazy oraz wiele ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu. Czym ten egipski region może oczarować nasze pociechy?

 Półwysep kuszący przygodą

 Choć wędrówki po górzystych terenach półwyspu oraz zwiedzanie takich zabytków, jak klasztor św. Katarzyny, wydają się propozycjami idealnymi dla dorosłych, także dzieci mogą być zadowolone z takich atrakcji. Nawet z dala od plaży i modnych kurortów, maluchy mogą przeżyć wspaniałą przygodę. W jaki sposób? Wycieczki na grzbiecie wielbłąda w pustynnej scenerii oraz spotkania z Beduinami to atrakcje, które małym podróżnikom sprawią wiele radości. Synaj może się również pochwalić pięknym wybrzeżem, na terenie którego rodziny z dziećmi mogą wypoczywać w komfortowych warunkach.

Last minute w Egipcie w ofercie R.pl to jedna z tych propozycji, które pozwalają tanio wypoczywać z rodziną w najpiękniejszych kurortach nad Morzem Czerwonym.

Które z nich są szczególnie polecane na wczasy z dziećmi?

Taba: na granicy z Izraelem wakacje-w-egipcie (1)

 Położenie tego kurortu i możliwość odbywania wycieczek na terytorium Izraela to jedna z przyczyn popularności Taby. Jest to jednocześnie ośrodek turystyczny, który przyciąga ofertą wypoczynku w komfortowych warunkach. Tutejsze hotele oferują moc atrakcji zarówno dorosłym, jak i ich pociechom. Wielkim walorem kurortu jest również jego najbliższa okolica. Kuszą tu i piękne plaże, i wyjątkowo atrakcyjne rafy koralowe. W Tabie mali turyści mogą spędzać czas na plaży, mogą też poznać tajniki nurkowania. Idealnym miejscem dla miłośników podwodnych przygód jest zatoka Marsa al-Marach, której rafy już dawno zdobyły uznanie w oczach turystów. Wspaniałą przygodą dla całej rodziny może się również okazać wycieczka statkiem na Wyspę Faraona, której unikalną ozdobą jest potężny zamek krzyżowców.

wakacje-w-egipcie (4)

Sharm el-Sheikh: jak spędzić czas z dzieckiem w Zatoce Szejka?

 Słynna Zatoka Szejka to jedno z najchętniej wybieranych miejsc wakacyjnego wypoczynku. I tu czekają hotele, w których mali turyści mogą spędzać czas na świetnej zabawie. I tu można wypoczywać na plażach oraz nurkować wśród pięknych raf koralowych. Czekają tu również liczne atrakcje, dzięki którym maluchy mogą połączyć zabawę z poznawaniem kultury i przeszłości Egiptu. Wizyta w Sharm Muzeum to wyjątkowa szansa na zapoznanie się z replikami słynnych zabytków tego kraju, z kolei park tematyczny Alf Leila Wa Leila pozwala malcom przenieść się do baśniowej krainy pełnej przygód. Park wodny oraz delfinarium to kolejne atrakcje, dzięki którym mali turyści w Sharm el-Sheikh mogą spędzić czas w wyjątkowo ciekawy sposób.

Półwysep Synaj to obszar niezwykle zróżnicowany, na terenie którego czeka na turystów moc atrakcji. Zarówno w głębi lądu, jak i na wybrzeżu, można spędzać czas na świetnej zabawie. Lekcje nurkowania, jazda na wielbłądach oraz spotkania z Beduinami to atrakcje, które dla małych turystów są wyjątkowo cennymi doświadczeniami.

wakacje-w-egipcie (3)

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię