Teneryfa – nie potrzebujesz grubego portfela na podróż!

0
1098

Teneryfa to miejsce, które dla wielu osób kojarzy się z rajem na ziemi. Piaszczyste plaże, błękitne niebo i szumiące palmy to widok, który sprawia, że wyspa ta stała się symbolem egzotycznych, luksusowych wakacji. Czy jest to miejsce, do którego przybyć mogą jedynie ludzie z bardzo grubymi portfelami? Jeśli przyjrzeć się temu bliżej, okazuje, że stać na nie każdego – zarówno rodzinę z dzieckiem, jak i osobę samotną. W jaki sposób?

Teneryfa – nie potrzeba majątku, aby tam zagościć

Podróż w to rajskie miejsce nie jest doży wydatkiem. Z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz innych krajów Europy dostać się tam można statkiem, jednak zdecydowanie lepiej postawić na samolot. Dlaczego? Choć paradoksalnie w niektórych podróż może potrwać nieco dłużej – co spowodowane jest przesiadkami – bilety lotnicze Teneryfa wychodzą bardzo tanio. Na stronie serwisu https://www.fru.pl znaleźć można loty na Teneryfę kosztujące zaledwie 370 złotych za osobę dorosłą! Są także i kosztujące ponad 1,5 złotych. Skąd bierze się taka różnica w cenie? Zależy ona od terminu lotu oraz przewoźnika. Istnieją bezpośrednie loty na Teneryfę z naszego kraju i wymagana jest przesiadka – w niektórych, rzadkich przypadkach, nawet dwie. Na przykład bezpośredni lot z Katowic trwa 6 godzin i zarezerwowany na dwa miesiące przed wylotem kosztować będzie mniej niż 500 złotych. Inny, z Katowic, ale międzylądowaniem w Warszawie, a następnie Monachium, to wydatek ponad 4 tysięcy złotych i aż 26 godzin podróży!

Jak wybrać najlepsza opcję?

Jak widać jasno po tych dwóch skrajnych przykładach, na lot na Teneryfę można wydać bardzo dużą kwotę, jednak nie jest to potrzebne. Najbardziej ekonomiczne i wygodne rozwiązanie znaleźć można w prosty sposób – we wspomnianym serwisie Fru. Gromadzi on oferty wszystkich operujących z Polski przewoźników, co pozwala na wybranie opcji, która będzie doskonale pasować do posiadanego budżetu. Dlatego bez  problemu znajdziesz bilety lotnicze Teneryfa w cenie, na jaką będzie Cię bez problemu stać. Fru nie tylko gromadzi zaplanowane rejsy na kolejne miesiące, ale umożliwia również zakup biletów online oraz dodatkowe możliwości – jak na przykład wykupienie ubezpieczenia na czas pobytu, dodanie bagażu rejestrowanego czy ubezpieczenie anulowania lotu. Dzięki temu masz całkowity relaks podczas wygrzewania się na plaży czy zabawy w klubach.

Ile pieniędzy potrzeba na pobyt?

To, ile zabrać ze sobą pieniędzy na pobyt, zależy przede wszystkim od tego, co będzie się robić na miejscu. Trudno się spodziewać, żeby samotny imprezowicz miał takie same wydatki jak czteroosobowa rodzina, która większość czasu spędzi na plaży. Wszystkie koszty można sprawdzić dzięki stronom internetowym hoteli, restauracji oraz konkretnych miejsc.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię