Jaki tort wybrać na urodziny?

0
1791

Organizujesz własne przyjęcie urodzinowe? A może szykujesz przyjęcie dla osoby Ci bliskiej? Niespodziankę dla przyjaciela? Urodziny dla dziecka? A może przyjęcie rocznicowe dla rodziców? W każdym wypadku konieczny będzie tort. Jest on ukoronowaniem uroczystości. Zależnie jednak od tego, jaka to uroczystość, tort będzie mniej lub bardziej wystawny. Jednak rynek cukierniczy oferuje nam znacznie więcej niż dekorowane ciasta.

Dziś torty to prawdziwe dzieła sztuki. Można je formować w dowolne kształty, przygotowywać z różnych produktów, a na tym tortowych niespodzianek nie koniec! Szczególnie fantazyjne są torty przygotowywanie dla dzieci. Często formuje się je ze specjalnej masy cukrowej, bo ona umożliwia tworzenie form bajkowych postaci, samochodzików czy ulubionych przedmiotów.

I tak zapalonemu piłkarzowi stworzymy tort – piłkę. Nasza mała księżniczka otrzyma tort w kształcie jej ukochanej bohaterki, a dziecięcy bibliofil otrzyma ciasto-książeczkę. Podobne torty można wykonywać dla dorosłych. Ich wesołe barwy i kształty będą stanowiły dodatkową atrakcję uroczystości. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami, możemy wybrać tort w typowym kształcie, z typowymi, kunsztownymi zdobieniami z kremu. Nie jest problemem stworzenie napisu na torcie – to mogą być nie tylko życzenia, ale także nawiązanie do wesołego wspomnienia, imię solenizanta lub jakiś znaczący rysunek. Prawdziwy artysta potrafi nawet stworzyć na torcie czyjąś podobiznę.

Istnieje wiele cukierni, które oferują dodatkowe usługi w zakresie zdobienia tortów. Kolejna kwestia to składniki tortu. Tradycyjny to tort biszkoptowy ze słodkim kremem owocowym, czekoladowym, najczęściej na bazie śmietany. Furorę robią jednak torty bezowe. Są niezwykle słodkie i – jeśli bezy kupujemy gotowe – pozostaje nam tylko przełożyć je kremem. Taki tort można przygotować w oka mgnieniu. Latem natomiast doskonale sprawdzi się urodzinowy tort lodowy. Tak jak i inne torty, można go przygotować samodzielnie, ale dużo łatwiej jest zamówić go w cukierni. Torty lodowe ucieszą i dorosłych i dzieci. Ale na tym nie koniec możliwości, jeśli chodzi o składniki tortów. Niektórym może się to wydać nieco ekstrawaganckie, ale bywa coraz modniejsze. Można bowiem przygotować bądź zamówić tort warzywny.

Na przykład marchewkowy, który będzie dużo zdrowszy od tradycyjnego. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za słodyczami. Powtórzyliśmy tu kilkakrotnie, że tort z różnym powodzeniem można przygotować samemu, jak i zamówić w cukierni. Zastanówmy się jednak, czy taki przygotowany własnoręcznie nie sprawi więcej radości solenizantowi? Każdy potrafi tort kupić. Jednak włożenie wysiłku w jego przygotowanie to okazanie komuś, że nam na nim zależy. Taki tort z pewnością spotka się z ciepłym przyjęciem. I nawet jeśli nie będzie wyglądał tak perfekcyjnie jak ten, który został stworzony przez profesjonalistów, będzie z pewnością wiązał się z ogromnymi emocjami. Taki tort jest niczym prezent i z pewnością ucieszy każdego solenizanta, bo będzie on wiedział, że takie ciasto jest jedno – jedyne.

Portal Słodki-Smak.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię