Turystyka w pandemii

0
2140

Turystyka w pandemii jest  dla turysty zjawiskiem wyjątkowo niepewnym. Nie wiemy, kiedy rządy państw pozamykają hotele, czy będzie możliwość zwiedzenia zamków lub muzeów. To również ciężki okres dla hotelarzy, wiele z biznesów hotelarskich niestety upada.

  1. Obostrzenia dotyczące turystyki
  2. Wizyta w Zamczysku w Gniewie
  3. Trasa zwiedzania Zamku w Gniewie

Obostrzenia dotyczące turystyki

Obostrzenia w turystyce wywołane przez pandemię bardzo komplikują nam życie. Do 17 stycznia 2021 nie ma możliwości zatrzymania się w hotelu. Nie można również zwiedzić miejsc kultury. Generalnie pozostaje nam siedzenie póki co w domu. Wyjazdy zagraniczne to już w ogóle strach planować, bo nie wiadomo, czy po powrocie, nie będziemy musieli skorzystać z przysługującej nam 10-cio dniowej kwarantanny. Gdybyśmy chcieli na przykład zaplanować wyjazd do Zamku w Gniewie, gdzie znajduje się hotel przyjazny rodzinie, możemy planować wyjazd w drugiej połowie stycznia najwcześniej. Hotel oferuje atrakcyjne vouchery oraz tematycznie różne pakiety.

Wizyta w Zamczysku w Gniewie

Hotel przy Zamku w Gniewie to faktycznie hotel z atrakcjami dla dzieci, w hotelu dbają aby rodziny z dziećmi nie narzekały na nudę. Dzieci mają tu do dyspozycji „Zamkowy Kids Club” wyposażony w basen kulkowy, tor przeszkód, chętnie odwiedzany małpi gaj oraz zabawki dla dzieci. W okresie letnim dochodzą do tego huśtawki, zjeżdżalnie i młyńskie koło. Rodziny chętne aktywnie spędzać czas mogą wypożyczyć rowery, wybrać się na wycieczkę po okolicy, odwiedzić promenadę wzdłuż Wisły lub poćwiczyć na ścianie wspinaczkowej. Dla amatorów kręglarstwa czeka nowocześnie wyposażona dwutorowa kręgielnia. Hotel jest świetnie przystosowany dla rodzin z dziećmi w każdym wieku.

Trasa zwiedzania Zamku w Gniewie

Pomijając obostrzenia w trakcie pandemii, wizyty w Zamczysku w Gniewie odbywają się od wtorku do niedzieli. Grupy organizowane są po 15 osób, a zwiedzanie zamku z przewodnikiem odbywa się wyłącznie w wyznaczonych godzinach. Trasa zwiedzania prowadzi przez zamkową izbę tortur w której zorganizowana jest wystawa narzędzi tortur i technik katowskich. Następny punkt zwiedzania to kaplica zamkowa, krużganki obronne, wystawa grunwaldzka oraz wystawa czasowa (czynne jedynie w okresie letnim) oraz sala II wojny światowej.

Zamek w Gniewie rozpoczęto budować po 1290 roku. Po zakończeniu ponad 40-letniej budowy był to jeden z najpotężniejszych zamków krzyżackich na lewym brzegu Wisły, który pełnił rolę siedziby komtura gniewskiego. Warto go odwiedzić nie tylko przez wzgląd na historię, ale również dlatego, że to jeden z sympatyczniejszych hoteli dla dzieci.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię