Ubranka dla niemowlaka

0
1179
ubranka dla dzieci

Dla niewtajemniczonych temat niemowlęcych ubranek zazwyczaj ogranicza się do śpioszków lub body. Jak się okazuje dziecięca garderoba potrafi być bardziej różnorodna niż by się wydawało. Inny rodzaj zapięcia lub metoda zakładania ubranka może już oznaczać całkowicie inną część odzieży.

Praktyczna stron ubranek dla niemowląt

Podczas przygotowywania wyprawki dla dziecka funkcjonalność ma duże znaczenie. Nieodpowiedni materiał czy rodzaj zapinania może utrudnić codzienne zabiegi przy maluszku, nie mówiąc już o niewygodzie, jaką odczuwa niemowlak podczas ciągłego leżenia. Trzeba mieć również na uwadze, że niektóre zapięcia mogą ograniczać ruch lub uciskać ciało.

Pierwsze ubranka powinny być zatem wygodne – bez ograniczeń dla ruchy czy cyrkulacji powietrza. Stosowanie rzeczy ze sztucznych materiałów wpływa negatywnie na regulację temperatury. Zwyczajnie maluszek będzie się częściej pocił, co może doprowadzić do różnego typu alergii lub podrażnień. Syntetyczne materiały nie powinny być stosowane również w przypadku tak zwanych „potówek”, ponieważ zwiększają objawy tej dolegliwości.

Codzienny rytuał pielęgnacji i opieki nad malcem zawiera nie tylko przewijanie, ale także karmienie czy kąpanie. Dziecko zazwyczaj jest karmione do 8 razy na dzień. Tak częsty rytm wiąże się również z częstszą zmianą ubranka, które zostało poplamione podczas karmienia.

Ubranka dla niemowlaka

Najpopularniejszym rodzajem odzieży dla malucha jest body. Zazwyczaj występuje w dwóch wersjach: całkowicie rozpinanej lub nierozpinanej z krótkim bądź długim rękawkiem. Jego krój nie zawiera zakrytych nogawek. Jest to również pierwsza rzecz, którą zakłada się na pieluszkę.

Śpiochy to kolejny rodzaj ubranka, który jest znany większości osób. Najczęściej można spotkać je z szelkami zawierającymi nogawki, które otulają stopy malca. Tak jak każde ubranko dla niemowlaka, tak i śpioszki zakłada się warstwowo, przeważnie na body lub kaftanik. Zarówno body jak i śpioszki to podstawowy element każdej wyprawki dla dziecka.

Warstwowość nie ogranicza się tylko do dwóch rodzajów niemowlęcej garderoby. Następnym ubrankiem, który wieńczy cały strój, jest pajacyk. Ze względu na swój specyficzny kształt, ten rodzaj odzieży przykrywa całe ciało malca i zakrywa zarówno nogi jak i dłonie.

Alternatywą dla pajacyka są rampersy, które maja ścięte nogawki i rękawki. Maluszek ma więcej swobody w ruchach. Takie rozwiązanie jest również idealne na ciepłe dni.

Kolejnym rodzajem ubranka jest kaftanik, który jest przykładem odzieży posiadającej zapięcia lub wiązania. Kształtem przypomina typowa koszulę na guziki. Zazwyczaj można spotkać się z jej dwuwarstwową wersją, która jest wiązana kopertowo.

Przydatne akcesoria odzieżowe

Świat ubranek dla dzieci nie ogranicza się wyłącznie do samej odzieży. W szerokim asortymencie garderoby dla najmłodszych można znaleźć wiele dodatkowych produktów. Jednym z nich jest śpiworek, który sprawdza się, jako stabilna mini kołderka. Maluszek nie zrzuci jej z siebie podczas spania. Ostatnio można spotkać się z wersją, która zawiera ściągacz w dolnej części, w miejscu stałego szycia. Takie rozwiązanie jest praktyczne w zastosowaniu. Zamiast zdejmowania całego śpiworka, można rozciągnąć sznurek i podwinąć ubranko, aby zmienić pieluszkę.

Innym przydatnym akcesorium w odzieżowym asortymencie dla niemowląt jest chociażby śliniak, który jest stosowany, kiedy maluch zaczyna ulewać albo ślinić się. Chroni całe ubranko i pomaga zachować czystość.

Wśród przydatnych rzeczy dla dzieci można spotkać się z otulaczami lub kocykami. Niezwykle popularne stały się ostatnio modele wykonane z bambusa lub muślinu. Odznaczają się niezwykła miękkością i dobrą cyrkulacją powietrza. Maluszek jest delikatne okryty. Materiał jest również dobry dla skóry dziecka – nie powoduje alergii czy podrażnień.

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię