Szafka nocna dla dziecka – praktyczne meble do sypialni dziecięcej

0
3430
Piękny i funkcjonalny kącik do spania to nie tylko wygodne łóżko, ale i dobrze dobrana szafka nocna dla dziecka. Nie wiecie jaki model sprawdzi się najlepiej w tym temacie? Jeśli tak, to koniecznie zostańcie z nami. Dzisiaj powiemy o tym, jak wybrać praktyczne meble do sypialni dziecięcej.

Łóżko i szafka nocna dla dziecka

Strefa odpoczynku w pokoju dziecięcym to bardzo ważne miejsce, które ponosi dużą odpowiedzialność za prawidłowy rozwój dziecka. Maluchy jeszcze długo po narodzeniu potrzebują solidnej dawki snu, bo ten pomaga im się regenerować i zdrowo rosnąć. Najważniejszą rolę w tym temacie pełnią oczywiście łóżka i szafki nocne dziecięce. Dzisiaj skupimy się przede wszystkim na tych drugich. Meble te często są niesłusznie pomijane, a szkoda, bo mają całkiem sporo do zaoferowania. Chociaż w przypadku niemowlaków na ogół są zbędne, to mogą znaleźć zastosowanie w pokojach większych dzieci – tutaj mają naprawdę szerokie pole do działania.

Obecność szafki nocnej obok łóżka to przecież łatwy sposób na zapewnienie dziecku dodatkowego miejsca do przechowywania. Trzymając ulubione bibeloty w zasięgu ręki nasza pociecha będzie czuła się dobrze i bezpiecznie. W zakresie tym możemy postawić zarówno na szafki nocne dla dzieci stojące (na nóżkach), jak i szafki nocne wiszące, które są świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy do dyspozycji niewielką ilość miejsca. W ofercie producentów można znaleźć także szafki nocne dziecięce na kółkach. Które z nich najlepiej odnajdą się w pokoju dziecka?

Szafka nocna dziecięca – stojąca, wisząca czy mobilna?

Tak naprawdę nie ma większego znaczenia na jaki model postawicie w tym temacie. Zarówno klasyczne szafki nocne dla dzieci, jak i te mobilne czy wiszące spełniają swoje zadania w bardzo podobny sposób. Różnica w ich przypadku dotyczy jedynie zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Szafki nocne wiszące w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli można zawiesić na ścianie i łatwiej dostosować do wysokości łóżka. Szafki mobilne z kolei da się łatwo przemieszczać, dzięki czemu mogą pełnić dodatkowe funkcje i odnaleźć się np. w roli stolika pomocniczego.

Zapewne nie będzie dla Was zaskoczeniem, jeśli powiemy w tym miejscu, że szafka nocna dziecięca powinna być przede wszystkim praktyczna. Idealna to taka, która nie tylko pasuje estetyką do aranżacji, ale i odpowiada na potrzeby dziecka. Warto w tym zakresie wybrać model, który oprócz blatu posiada dodatkowe półki, szuflady i szafki. Dzięki takim udogodnieniom mała pociecha będzie mogła postawić blisko łóżka nie tylko lampkę i budzik, ale i inne przedmioty, które na co dzień chce mieć w zasięgu ręki. Figurki dekoracyjne, ukochane pluszaki czy ulubione książki – pojemna szafka nocna z powodzeniem pomieści wszystkie takie skarby.

Szafka nocna dla dziecka – jak wybrać odpowiednią?

Duża różnorodność z pewnością nie ułatwia podjęcia decyzji, dlatego na koniec podzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami, które mogą się okazać przydatne podczas wyboru szafki nocnej dla dziecka. Po pierwsze, pamiętajcie, że to meble, które są usytuowane w bliskiej odległości od łóżka. W związku z tym nie powinny posiadać ostrych elementów i kantów, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu dziecka. Kolejno, powinniście dokładnie przyjrzeć się kwestii wykorzystanych do ich wykonania materiałów. W każdym przypadku powinny one posiadać właściwości antyalergiczne i odpowiednie atesty potwierdzające ich jakość.

Szukając odpowiedniego modelu dla swojej pociechy zwróćcie także uwagę na usytuowanie blatu. Szafki nocne dziecięce najczęściej mają go na poziomie 35-42 cm. To zdecydowanie wystarczająca wysokość, która pozwala na łatwe dopasowanie mebla do wysokości łóżka. Takie szafki nocne zapewniają dzieciom najlepszy komfort, bo te mogą swobodnie dosięgnąć m.in. do znajdującej się na blacie lampki. Zgodzicie się, chyba, że to świetny sposób na naukę samodzielności? Mając łatwy dostęp do półki i szuflady dziecko nie będzie zmuszone za każdym razem prosić rodziców o pomoc w podaniu pluszaka czy wydostania ulubionej bajki z szafki.

Niezależnie od tego jaki rodzaj szafki dziecięcej wybierzecie, warto sprawdzić wyjątkowe szafki nocne dla dziecka w Sfmeble.pl.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię