Uroda w pakiecie. Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać razem?

0
834

Medycyna estetyczna ma do zaoferowania bardzo wiele. Każdego dnia rozwijane są nowe technologie, które pomagają w uzyskaniu nienagannego wyglądu. Mnogość zabiegów może przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza, jeśli chcemy zawalczyć o piękno kompleksowo. Zastanawiamy się więc czy zastosowanie kilku zabiegów w jednym czasie będzie dla nas odpowiednie i czy jest to w ogóle możliwe.

Wszystko na raz…

W medycynie estetycznej chodzi przede wszystkim o to, aby w krótkim czasie osiągnąć upragnione rezultaty. Dlatego też stosuje się takie technologie, które to umożliwiają. Niektóre osoby, które nie są zwolennikami poprawiania urody, uważają, że stosowanie zabiegów medycyny estetycznej to droga na skróty i jest oznaką lenistwa. Zazwyczaj jednak nie wiedzą, co tak naprawdę dziedzina ta ma do zaoferowania. Ich zdaniem wykonanie zabiegu, który usuwa cellulit w krótkim czasie nie jest ani skuteczne, ani długotrwałe. Uważają też, że w jednym momencie można poprawić całe ciało. Nie mają tu racji.

Każdy zabieg jest poprzedzany szczegółowym wywiadem lekarskim. Przy każdym zabiegu istnieje też lista przeciwwskazań, która uniemożliwia ich wykonanie, jeśli pojawia się chociażby jedna z nich. Najczęściej jest to ciąża i okres karmienia piersią, a także choroby nowotworowe. Jeśli nie ma przeciwwskazań, możemy poddać się zabiegowi. Czasem chcemy więc skorzystać z tego, że jest więcej zabiegów i uzyskać jeszcze lepsze efekty. Przykładowo: stosując nici liftingujące nie ma żadnych przeciwwskazań, aby po ich wszczepieniu zastosować dodatkowo botoks. Jednak musimy pamiętać o tym, że niektóre preparaty mogą zachodzić w reakcje ze sobą. Dlatego też botox może skrócić czas rozpuszczania się nici w naszym organizmie. Przy ich stosowaniu określa się, że natychmiastowy efekt liftingu może utrzymać się nawet do 3 lat. Jad kiełbasiany może skrócić ten czas nawet do roku. Istnieją też zabiegi, których zdecydowanie nie powinno się wykonywać w tym samym czasie.

Gładka skóra na raz!

W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są liczne zabiegi laserowe. Pomagają one usunąć przebarwienia, blizny, a także niechciane owłosienie. Najczęściej wykonuje się je na nogach, bo to one są najczęściej eksponowane. I tak oto mamy za sobą pierwszy krok ku gładkiej skórze. Często więc idziemy za ciosem i decydujemy się na zastosowanie peelingu. Prawidłowa kolejność wykonywania tych dwóch zabiegów to najpierw peeling (aby złuszczyć martwy naskórek i móc dotrzeć do cebulek włosa), a potem depilacja. Jednak przerwa pomiędzy tymi dwoma zabiegami powinna wynosić co najmniej miesiąc. A to dlatego, że po peelingu skóra może być podrażniona, dodatkowo zostają odsłonięte jej głębokie warstwy, co sprawia, że staje się ona słabsza. Potrzebuje więc czasu na regenerację. Zastosowanie natychmiast lasera może doprowadzić do poparzeń oraz powstania przebarwień – dodają eksperci z kliniki Esteticmed w Częstochowie (http://www.esteticmed.pl/kontakt/czestochowa)

Modelowanie ust i wypełniacze

Modelowanie ust jest bardzo popularnym zabiegiem. Dostępnych jest też wiele preparatów, z pomocą których możemy uzyskać efekt pełnych ust. Niestety żaden z nich nie jest trwały, a to oznacza, że co jakiś czas, aby wyglądać tak samo, trzeba zabieg powtarzać. Kiedy preparat całkowicie zniknie nie ma przeszkód, aby zmienić go na inny. Jeśli natomiast chcemy zwiększyć efekt, nigdy nie powinniśmy mieszać ze sobą preparatów. Mogą się one ze sobą nienależycie łączyć, czego efektem będzie powstawanie nierówności. Stosowanie różnych wypełniaczy dotyczy nie tylko ust, lecz także pozostałych rejonów twarzy, np. policzków.

Jak więc widzimy możliwe jest zastosowanie kilku zabiegów jednocześnie. Ale musimy też pamiętać, że przy niektórych łączeniach może się okazać, że skuteczność działania preparatów może się skrócić lub też pojawią się niechciane defekty. A to oznacza konieczność częstszego ich wykonywania. Pamiętajmy też, że lekarz, do którego udamy się na zabieg, udzieli nam wszystkich niezbędnych informacji i uprzedzi, jakie mogą być efekty, a także co wyniknie z połączenia kilku zabiegów w jednym czasie.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką Esteticmed z siedzibami w Częstochowie i Bydgoszczy: www.esteticmed.pl

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię