W co ubrać dziecko do przedszkola?

0
767

Przedszkole to nauka uspołeczniania naszych dzieci. To ich pierwsze przebywanie w grupie, gdzie zaczynają uczyć się współpracy, zdrowej rywalizacji, walki o swoje. Tu często poznają swoich pierwszych kolegów, nawiązują przyjaźnie jak i spotykają się z wrogim nastawieniem. Dzisiejsze przedszkola pomagają rodzicom w rozwoju dziecka, i tak obok klasycznej opieki – uczą.

Co więc nasze dzieci robią w takiej placówce? Na pewno są bardzo aktywne! Biegają, tańczą, skaczą, uczestniczą w zajęciach rytmiki a gdy jest ciepło wesoło spędzają czas na placu zabaw.

W związku z tym istotne jest, jak ubierzemy je na taką okoliczność?

Pierwsza zasada ( i chyba najważniejsza!) to wygoda. Oznacza to ubrania miękkie, nieuciskające i łatwe w obsłudze. Spodnie – obowiązkowo z gumka w pasie. Małe dzieci mogą mieć problem z guzikiem i ekspresem, więc by nie narażać ich na większy stres – zakładajmy im spodnie/spódniczkę na gumce. Ważny jest też materiał. Miękki i miły w dotyku to duży komfort w noszeniu i swoboda ruchu.

 

Wszelkiego rodzaju bluzy, bluzki i spodnie dresowe najlepiej by były bawełniane i proste w zakładaniu.

Ponieważ w przedszkolu jest ciepło i do tego dzieci są tam ciągle aktywne, dobrym rozwiązaniem jest ubranie dziecka tzw. „cebulę”. I tak zamiast grubego swetra lepiej założyć t-shirt i bluzę. Nasz maluch bez problemu zdejmie ją gdy będzie mu gorąco, a jak ochłonie, Pani przedszkolanka pomoże mu ją założyć.

Druga zasada: ma być bajkowo i kolorowo! Dzieci uwielbiają ubrania z postaciami z bajek. W sklepach internetowych jest ich duży wybór. Bluzki, bluzy, skarpetki czy piżamy, z których uśmiechają się donich fantazyjne postacie: Autka, Wróżki, Tomek i Przyjaciele, Scooby-Doo, bohaterowie z Gwiezdnych Wojen czy szalony SpoongeBob!

Dla dzieci przedszkole  obok nauki to głównie zabawa, więc pamiętajmy by ubrać je wygodnie i bajkowo! 

Autor © :  Joanna ,  napisz do autora : email

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię