Kiedy warto zdecydować się na wyspę kuchenną?

0
2250

Dysponując większą przestrzenią w kuchni, klasyczną meblową zabudowę przyścienną możemy wzbogacić o dodatkową wyspę umiejscowioną w centralnym punkcie tego najważniejszego domowego pomieszczenia. Wyspa kuchenna to funkcjonalne rozwiązanie pozwalające zerwać ze schematem klasycznej kuchennej zabudowy. Wyspa może zostać wyposażona w zlewozmywak, kuchenkę elektryczną lub indukcyjną oraz w blat roboczy. Wyspą kuchenną może być również podniesiona lada pełniąca funkcję wąskiego stołu, do którego dostawiamy hokery, czyli wąskie i wysokie stołki z oparciem lub bez oparcia. Warto pamiętać, że wyspa kuchenna w diametralny sposób zmienia oblicze całej kuchni, otwierając ją na zewnątrz. Kiedy zatem warto zdecydować się na wyspę kuchenną?

Duża kuchnia lub aneks kuchenny połączony z salonem

Wyspy kuchenne wymagają większej przestrzeni użytkowej, zatem na tego typu rozwiązania decydują się przede wszystkim te osoby, które dysponujące domem lub mieszkaniem o większym metrażu. Wsypy kuchenne najczęściej spotyka się w kuchniach o dużej powierzchni lub w kuchniach połączonych z salonem. W tym przypadku wyspa kuchenna dodatkowo odpowiada za rozgraniczenie przestrzeni przeznaczonej do gotowania ze strefą wypoczynku. Całość lub część takiej wyspy może być wysokim blatem, do którego dostawia się stylowe hokery drewniane lub metalowe, w zależności od sposobu urządzenia wnętrza salonu i aneksu kuchennego. Wtedy blat automatycznie staje się stołem, przy którym można spożywać własnoręcznie przygotowywane posiłki.

Dla tych, którzy lubią gotować

Usytuowanie na środku kuchni wyspy wyposażonej w kuchenkę i zlewozmywak z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, które w kuchni czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Takie rozmieszczenie podstawowych sprzętów kuchennych otwiera kuchnię na zewnątrz. Osoba stojąca przy kuchence może swobodnie rozmawiać z domownikami lub zaproszonymi do domu gośćmi, którzy siedzą naprzeciwko niej, bezpośrednio przy ladzie utworzonej przez fragment wyspy kuchennej. Do takiej lady wystarczy dostawić wysokie hokery i otrzymujemy fantastyczną, niezwykle funkcjonalną przestrzeń użytkową. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzą się w tych mieszkaniach i domach, gdzie mamy połączoną kuchnię z salonem. Zapraszając do domu gości, nie tracimy z nimi kontaktu przygotowując kolejne smakołyki do podania na stół. Przy okazji możemy również dać popis swoich kulinarnych umiejętności

Gdy cenimy funkcjonalność

Na budowę wyspy kuchennej powinny decydować się te osoby, którym zależy na uzyskaniu maksymalnie wygodnej w użytkowaniu przestrzeni roboczej. Gdy kuchnia wyposażona jest w wyspę kuchenną, automatycznie zwiększa się nasze pole manewru. Przemieszczanie się pomiędzy szafkami, kuchenką, lodówką i zlewozmywakiem, staje się znacznie łatwiejsze. Wsypa kuchenna to także możliwość zaoszczędzenia miejsca na klasyczny stół. Gdy wyspę wyposażymy w blat i dostawimy do niej hokery drewniane lub metalowe, staje się ona doskonałym zastępstwem dla klasycznego, zwykle dość dużego, zajmującego wiele miejsca stołu.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię