Ważne – budujmy głębszą relację z dzieckiem

0
750

„Szybkie” życie jakie prowadzimy i wciągamy także nasze dziecko, często prowadzi do spłycenia wzajemnej więzi. A taka głęboka więź jest mu niezbędna do prawidłowego rozwoju. Im bliższe nam jest dziecko, tym bardziej nas szanuje, dzięki czemu tym skuteczniej możemy wskazywać mu właściwą drogę. Bliska więź oznacza też częstszy i lepszy kontakt, czyli więcej czasu na poznawanie się i pomaganie sobie.

Dlatego może warto zrezygnować z dodatkowych lekcji plastyki czy jeszcze jednej dyscypliny sportu. Lepiej zastąpić je wspólną zabawą czy rozmową.

Innym sposobem na zbliżenie się do dziecka jest to, byśmy byli bardziej dla niego dostępni. Jeśli twoje dziecko prosi o przeczytanie bajki, podczas gdy akurat czytasz czasopismo, dobrze byłoby zadać sobie pytanie: co jest w tym momencie ważniejsze? Oczywiście nie oznacza to, że mamy być na każde zawołanie dziecka. Trzeba jednak zatrzymać się i pomyśleć o jego uczuciach, zanim nieobecnym tonem odburkniemy, żaby dało nam spokój.

[box_light]Pamiętajmy, że dobrze zbudowana więź z dzieckiem w pierwszych latach jego życia, zaowocuje w przyszłych naszych wspólnych relacjach.

 

[/box_light]

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię