Wkładki laktacyjne – pomoc dla młodej mamy

0
1279

Wiele młodych mam uważa, że wkładki laktacyjne są wprost niezbędne podczas karmienia piersią. Inne twierdzą, że nie ma potrzeby noszenia ich, jeżeli matka ma mało pokarmu. Nie stając po żadnej ze stron, przyjrzyjmy się wkładkom – jakie rodzaje wkładek można nabyć i z czego są wykonane?

Wkładki laktacyjne używane są zasadniczo w jednym celu – mają zapobiec wyciekaniu mleka i brudzeniu ubrań. Wystarczy, że odkleisz samoprzylepny pasek i umieścisz taką wkładkę w biustonoszu. Należy pamiętać aby wymieniać je w miarę często (2-3 godziny). Jeśli wkładki nie będą wymienione przez dłuższy czas, może to skutkować powstaniem stanów zapalnych i podrażnień.

Coraz częściej jednak natrafić można na wkładki, których zadaniem jest zbieranie mleka bądź takie, które nasączone są specjalnymi substancjami łagodzącymi – te można stosować wówczas, gdy dziecko gryzie piersi. Ich zakładanie jest bardzo proste: wkładki umieszcza się pomiędzy piersią a biustonoszem.wkladki-laktacyjne-canpol

Jak łatwo można się domyślić, na rynku znajdziemy zarówno produkty użytku jednokrotnego, jak i takie, których można użyć wielokrotnie. Wkładki wielokrotnego użytku wykonane są zazwyczaj z bawełny lub wełny, można więc je wyprać bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Jeżeli wkładki z tych materiałów podrażniają Twoją skórę, wypróbuj wkładki wykonane z jedwabiu – są one znacznie delikatniejsze.

Wkładki laktacyjne jednorazowe z pewnością okażą się niezwykle praktyczne wtedy, gdy przebywasz poza domem. Jedno opakowanie kosztuje około 30 zł ( cena może się wahać w zależności od różnych czynników ).

Jakie wkładki laktacyjne najlepiej wybrać? Nie ma tu jednej, żelaznej reguły, bardzo dużo zależy od indywidualnych upodobań oraz możliwości finansowych. Ważne, jest to, by sprawiały, że młoda mama będzie czuła się komfortowo.

Zobacz: Wkładki laktacyjne EasyStart

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię