Wrocław atrakcyjny dla dzieci

1
2420

Wrocław nie bez przyczyny nazywany jest Miastem Spotkań. To tutaj właśnie, w jednej z największych aglomeracji w Polsce, podziwiać można wspaniałą architekturę w stylu gotyckim, czy dać się oczarować magii Rynku. Ciekawa oferta kulturalna, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci sprawia, że do Wrocławia po prostu chce się wracać.

Do Wrocławia całymi rodzinami

Podróżujący po Polsce wiedzą, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie miasta na przyjęcie rodzin z dziećmi. Dorośli odwiedzając nowe miejsca, chcą poznać nie tylko ich architekturę, bogactwo kulturalne czy rodowitych mieszkańców, ale także historię i najciekawsze zakątki. To może nużyć najmłodszych, którzy potrzebują ciekawej oferty na spędzenie wolnego czasu. Okazać się bowiem może, że dzieciom nie wystarczy przejażdżka zabytkowym tramwajem czy autobusem Jelcz.

Atrakcje dla dzieci to główny wyznacznik propozycji na rodzinne spędzanie czasu. We Wrocławiu funkcjonuje nie tylko największy Ogród Zoologiczny w Polsce, ale znaleźć też można mnóstwo ciekawych pomysłów na aktywne wspomnienia wyprawy.
Przekonajmy się więc, co ciekawego dla naszych pociech przygotował Wrocław.

Pomysłów garstka na zabicie nudy u kilkulatka

Dużym zainteresowaniem młodych widzów cieszą się wrocławskie familijne seanse filmowe. Multikino z myślą o najmłodszych przygotowało ciekawe propozycje kinowe, które ucieszą nawet najwybredniejsze gusta. Specjalnie z myślą o rannych ptaszkach przygotowano także filmowe poranki, podczas których seanse rozpoczynają się już o 10.30, a stworzone zostały z myślą nawet o 2-letnich widzach.

Na rodziców dzieci co najmniej 6-letnich, czeka zaś udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych. To właśnie podczas nich zbudować można mega konstrukcje z klocków K’NEX, doskonale pobudzających wyobraźnię i aktywizujących całe rodziny. A to wszystko w przestronnym i nowoczesnym wnętrzu wrocławskiego MultiCentrum.

Wrocław na sportowo

Fascynaci sportu, także ci kilkunastoletni, znajdą we Wrocławiu coś dla siebie. Turniej tenisowy Youth Cup to propozycja dla dzieci 11- lub 16-letnich, chcących sprawdzić swoje umiejętności na korcie ziemnym lub Deco Turf. W zmaganiach uczestniczyć mogą także rodzice – aktywnie kibicując i wspierając swoje pociechy. A nutka rywalizacji uatrakcyjnia zmagania. Każdy bowiem chce pokazać się z jak najlepszej strony.

Sport to jednak nie tylko rywalizacja. To także świetna zabawa, choćby na największym w Polsce krytym placu zabaw. Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World zaprasza nie tylko dzieci. Także dorośli mogą wcielić się w super szpiega i spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek oraz różnorodnych zadań. Nie zabraknie i pościgów – to szczególna gratka dla najmłodszych. Wszystkim aktywnościom towarzyszyć będzie mnóstwo ruchu i śmiechu, bo śmiech to zdrowie przecież!

Każda podróż niesie ze sobą przygodę. Warto więc zabierać na wyprawy wszystkich tych, z którymi uwielbiamy spędzać czas wolny. Może się okazać, że odkryjemy nowe umiejętności i nauczymy cieszyć się z każdej wspólnie spędzonej chwili. A wspomnienia pozostaną bezcenne.

Autor artykułu
Artykuł powstał we współpracy z Q-Mapa.pl

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Wrocław jest idealnym miastem dla całych rodzin, miałam okazję mieszkać na studiach w tym mieście i nie zamieniłabym tego czasu na nic innego.
    Pod koniec roku 2014 we Wrocławiu otwarto Afrykarium w ZOO – pozycja obowiązkowa dla całych rodzin 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię