Wspólny pokój dla niemowlaka i starszaka

1
4158

Często tak jest, że ze względu na brak odpowiedniej ilości pomieszczeń w naszym mieszkaniu, musimy ulokować dzieci w jednym pokoju. Propozycje poniżej nie dotyczą pokoju dla bliźniaków czy dzieci rok po roku, a skupiają się na rodzeństwie ze znaczną różnicą wieku. Mamy, więc niemowlaka, który potrzebuje specjalnego łóżeczka i starsze dziecko (powiedzmy 4-5 latek) śpiące na normalnym łóżku.

Jak urządzić taki pokój? Na czym skupić się najbardziej? Przede wszystkim: łóżka. To one zajmują najwięcej miejsca i to na nich właśnie dzieci będą spędzać większość czasu, szczególnie to mniejsze. Przedszkolak na swoim łożu może się bawić, czytać książeczki czy nawet malować, jeśli zakupimy mu specjalny stolik na łóżko. Nie musimy na razie martwić się o biurko, czyli miejsce gdzie będzie odrabiał lekcje, gdy przyjdzie na to pora zapewne gdzieś się je wciśnie. Potrzeba matką wynalazców.

Nie zapominajmy o szafie na ubranka, część możemy trzymać w swoim szafach bądź na tzw. pawlaczach, jeśli takowe posiadamy. Obowiązkowo pułki na zabawki i akcesoria kosmetyczne niemowlaka, które można umieszczać na ścianach lub w pudłach. Wykorzystajmy miejsce pod łóżkiem niemowlaka, plastikowe pudła na kółeczkach pomieszczą dodatkowe koce czy pościel.

pokoj-dla-starszaka-i-niemowlaka (5)

pokoj-dla-starszaka-i-niemowlaka (6)

pokoj-dla-starszaka-i-niemowlaka (3)

pokoj-dla-starszaka-i-niemowlaka (2)

pokoj-dla-starszaka-i-niemowlaka (1)

pokoj-dla-starszaka-i-niemowlaka (7)

pokoj-dla-starszaka-i-niemowlaka (4)

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. czasem niestety pokój jest tak niewielki, że da sie tylko wstawić łóżko piętrowe. Maluch ląduje wtedy na dole i trzeba zamontować jeszcze barierki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię