WSZECHŚWIAT. NARODZINY I ŚMIERĆ GWIAZD. Alan Dyer.

0
616

Coś dla miłośników kosmosu. Wspaniała podróż dookoła wszechświata pobudzi ciekawość każdego małego miłośnika tajemnic. Jej autor, Alan Dyer, to jeden z najbardziej znanych kanadyjskich pisarzy zajmujących się astronomią. Jest autorem książek dla dzieci, ale i współautorem poradnika dla astronomów – amatorów. Publikuje swoje artykuły w takich czasopismach jak chociażby SKY NEWS czy SKY AND TELESCOPE. Dostrzegając wielkie zaangażowanie Alana Dyera, jego nazwiskiem nazwano asteroidę nr 78434.

Dzięki tej książce mały odkrywca dowie się on miedzy innymi, jak rodzą się i umierają gwiazdy. Na początku przywita go rozkładana mapka ilustrująca WIELKI WYBUCH. Potem będzie miał okazję dowiedzieć się czym jest gwiazda, prześledzi cykl życia gwiazd. Dowie się czym są mgławice, czym różnią się czerwone, żółte i białe karły. Będzie mógł poczytać o kwazarach, obejrzeć wspaniałą ilustracje Drogi Mlecznej.

Co jeszcze? Zaciekawiony młody człowiek dowie się jak wyglądały początki astronomii, pozna gwiazdozbiory, przejdzie malutki kurs astronawigacji. Dowie się za pomocą jakich urządzeń można obserwować kosmos, obejrzy mapę nieba.

Dodatkową atrakcją dla małego czytelnika na pewno będzie dołączona do albumu płyta z niespodziankami. Znajdzie tam interaktywne gry komputerowe – przygodowe i zręcznościowe. Będzie mógł bawić się rozwiązywaniem testów, zagadek, a na swej drodze spotka aż siedem stopni wtajemniczenia! Nagrodą, wymarzonym celem uczestnika gier jest Droga Mleczna.

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię