Wszystko o niedoborze witaminy D

0
531

Suplementacja witaminowa to temat poważny i ciekawy. Suplementacja witaminowa, jak się okazuje nie jest przeznaczona tylko osobom schorowanym, zmęczonym. Dawkowanie niektórych witamin zaleca się również ludziom w pełni zdrowym.

Można zadać od razu pytanie o powody takiego postępowania. Po co zdrowemu człowiekowi dodatkowe dawki witamin? Czy to nie jest przypadkiem strata pieniędzy? Otóż nie. W przypadku nawet drobnego niedoboru niektórych witamin masz do czynienia z ogromnymi konsekwencjami dla całego organizmu. I to jest właśnie najpoważniejsze zagrożenie, przed którym należy się konsekwentnie chronić. W artykule poznasz skutki niedoboru witaminy D, zdecydowanie najważniejszej witaminy dla chorych i zdrowych ludzi.

Wprowadzenie do tematyki najnowszych odkryć dotyczących witaminy D

Najważniejsza kwestia na początek to zrozumienie wyjątkowości witaminy D dla ludzkiego organizmu. Większość witamin bardzo dobrze wchłania się z codziennymi porcjami pożywienia. Niestety tutaj witamina D mocno odstaje od reszty innych liter witaminowego składu. Ciało zajmuje się głównie produkcją witaminy D przez kontakt z promieniami słonecznymi. Niedobór słońca i „zamknięty” styl życia powoduje codzienny, a później długoterminowy niedobór. Nauka udowodniła, że witamina D wpływa na wszystkie funkcje organizmu. Używa jej w mniejszym lub większym stopniu praktycznie każda komórka. Mamy zatem innowacyjne spojrzenie na wdrażanie witaminy D do świata suplementacji. Według statystyk medycznych na świecie ponad 90% ludzi cierpi na niedobory witaminy D, co jest wręcz szokującą perspektywą. Jeszcze kilkanaście lat temu witaminę D traktowano dość ogólnie. Była budulcem kości dziecięcych i wspomagała regenerację starszej części społeczeństwa, gdzie zwiększało się ryzyko osłabienia kości. Teraz nauka rozumie, że niedobór witaminy D odbija się holistycznie na zdrowiu.

Jak najszybciej odkryć niedobór witaminy D w swoim organizmie?

Rozpocznij obserwację mięśni, samopoczucia w ciele. Bardzo często niestety niedobór w charakteryzowanej materii jest utożsamiany z nadmiernym stresem. Kiedy zaczynasz odczuwać skurczne w nocy i w ciągu dnia, masz dziwne wibracje na poziomie rąk, nóg, ogólnie ciała, słabość mięśni, np. nagłe pogorszenie formy podczas aktywności fizycznej, chociaż nie nie wskazuje na braki. W takich warunkach nie należy się oczywiście obawiać drastycznych konsekwencji. Warto jednak na wszelki wypadek zainwestować w kompleks witaminowy albo ogólny, albo konkretnie bazujący na witaminie D.

Tanio i skutecznie – czyli rozwiązanie problemów suplementacji długoterminowej

Jak już wcześniej zasugerowano witamina D odgrywa fundamentalną wręcz rolę w ludzkim organizmie. Zauważono to stosunkowo niedawno (najnowsze badania). Z tego wynika, że sama witamina D dołączona do diety codziennej gwarantuje świetne wyniki krwi, dobre samopoczucie, regenerację mięśni i wiele innych, pozytywnych cech psychofizycznych. Czy teraz dostrzegasz ogromny potencjał witaminy D w codziennym funkcjonowaniu? Daj znać, co myślisz o zagadnieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię