Zabawa z dzieckiem – Zielony dzień

1
787

Chcesz spędzić z dzieckiem trochę czasu? Umocnić więź, która was łączy? Oto pomysł na wspólną, całodniową zabawę:

Rano powiedz dziecku (dzieciom), że dziś będzie Zielony dzień. Może to być np. Czerwony dzień albo Pomarańczowy – wedle gustu.

Potrzebne będą:

 • zielone ubrania
 • zielone jedzenie
 • zielone napoje
 • zielone zabawki
 • zielone kredki, mazaki i farby, plastelina
 • zielony bezpieczny barwnik do kąpieli (można kupić np. w Rossmanie)

Plan na dzień:

 1. Zacznijmy od śniadania. Do mleka można dodać troszkę zielonego barwnika spożywczego, by nasze mleko stało się zielone. Dzieci będą zachwycone!!! Kanapki z zielonymi dodatkami: szczypiorek, ogórek, kiełki.
 2. Oczywiście wszyscy ubierają się TYLKO  w zielone ubrania.
 3. Przez cały dzień podjadamy zielone smakołyki: jabłka, awokado, kiwi, winogrono, zieloną galaretkę, ciasteczka z zieloną polewą, zielony napój
 4. Na obiad obowiązkowo zielony groszek, brokuły lub np. zupa ogórkowa. Makaron rurki z zielonym pesto!
 5. Czas na zabawy! Jak powstaje zielony kolor – dajmy dzieciom ciastolinę żółtą i niebieską, by obserwowały jak podczas łączenia zmienia się na kolor zielony. Potem ulepmy zielony las i ufoludki.
 6. Czas zabawy! Zabawa na powietrzu: idziemy na spacer i oglądamy wspólnie rośliny próbując je nazwać (rodzice – przygotujcie się wcześniej!!). Można też zasadzić nową roślinkę w ogrodzie lub w doniczce. Wracając do domu nie zapomnijcie zabrać trochę zielonych liści.
 7. Czas zabawy! Malowanie: liście ze spaceru można odbić na białej kartce za pomocą zielonej farby. Niech dziecko namaluje zielone rzeczy, które zna.
 8. Czas zabawy! Szukamy w domu tylko zielonych zabawek.
 9. Kolacja: kanapki z sałatą i żółty serem (nie przesadzajmy z tym zielonym) oraz jogurt jabłkowy
 10. Kąpiel zielona! Do wanny dodajmy kilka kropli barwnika dla dzieci.

[box_light]Taki dzień w wybranym kolorze to doskonały sposób na uczenie młodszych dzieci kolorów oraz spędzenie z dzieckiem całego dnia.

 

[/box_light]

green-eats1

Green-Smoothie

DSC_0043

1 KOMENTARZ

 1. To świetny pomysł. Ja zorganizowałam Pomarańczowy dzień. W sobotę kiedy cały dzień mogę poświęcić dzieciom. Królował sok ze świeżych pomarańczy. Razem upiekliśmy ciasto marchewkowe, ni i zamalowaliśmy cały blok w pomarańczowe malowidła. Kupiłam też w Rosmanie taki niemiecki koloryzujący proszek do wanny. Pomarańczowa piana to szał dla dzieckiaków. Teraz już szykujemy inne kolorowe dni!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię