Zabawki edukacyjne – oderwij dziecko od smartfona

0
3518
zabawki edukacyjne

Wielu rodziców łączy opiekę nad dzieckiem i obowiązki domowe z pracą zawodową. Mając tyle zajęć, ciężko myśleć kreatywnie i zawsze organizować dziecku czas tak, jak byśmy tego chcieli. Niestety często to smartfon zastępuje dziecku zabawki edukacyjne.

  1. Zabawki edukacyjne – dlaczego warto je kupować?
  2. Zajęcia, które oderwą dziecko od smartfona.

Rozwój technologii ułatwił większości rodziców życie. Jednak czasem to, co wydaje się prawdziwym wybawieniem, może stać się raczej utrapieniem.

1. Zabawki edukacyjne – dlaczego warto je kupować?

Jednym z największych problemów każdego rodzica jest to, że wydaje pieniądze na zabawki, które szybko lądują w kącie i rzadko, a nawet wcale go nie opuszczają.

Zabawki edukacyjne to świetny sposób na to, żeby zachęcić dziecko do mądrej zabawy i skupić jego uwagę na dłużej. Dlatego powinny być inspiracją dla tych, którzy szukają odpowiedniego prezentu dla dziecka.

Podczas zakupu zabawek edukacyjnych najczęściej możemy z łatwością dopasować zabawkę do wieku i kupić np. zabawki dla 3 latka, dzięki którym będzie się nie tylko bawił, ale i uczył.

Zabawki edukacyjne pozytywnie oddziałują na rozwój dziecka, pobudzają je do myślenia, ćwiczą pamięć i koncentrację. Dodatkowo pomagają maluchowi wypracować odpowiednią koordynację ruchów. To właśnie dzięki edukacyjnym zabawkom dziecko może szybko nabrać nowych umiejętności, mając jednocześnie poczucie, że świetnie się bawi i miło spędza czas.

2. Zabawki, które oderwą dziecko od smartfona.

Do uniwersalnych zabawek, które podobają się niemal wszystkim dzieciom, ale można je również z łatwością dopasować do konkretnego przedziału wiekowego, są np. gry planszowe i klocki. Dzięki nim dziecko ćwiczy pamięć, zdolności manualne, a na dodatek może się uczyć współpracy w grupie. Ważne jest również nabywanie umiejętności logicznego myślenia. Gry edukacyjne umożliwiają również zdobywanie wiedzy w konkretnych dziedzinach, jak nauka języków obcych.

Zabawki edukacyjne przygotowują dziecko do nauki w przedszkolu i szkole. Oczywiście, również laptop, tablet, czy telefon mogą pełnić funkcję edukacyjną. Jednak należy pamiętać, że nawet dorosłym łatwo się uzależnić od korzystania z tego typu urządzeń.

Technologiczny spryt niektórych dzieci jest godny podziwu, ale nie może on zastąpić rozwoju, którego dziecko potrzebuje. A jest to rozwój w różnych dziedzinach życia i zdobywanie wiedzy na wielu obszarach.

Dzieci dosłownie chłoną wiedzę, kiedy jest ona połączona z rozrywką. Warto tę naturalną skłonność wykorzystać.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię