ZACZNIJ FESTIWAL OD ŚNIADANIA

0
964
http://www.kredkafe.pl/
http://www.kredkafe.pl/

Kino Dzieci – nowy festiwal dla najmłodszych widzów startuje w sobotę w Muranowie. Zamiast oficjalnej gali dla wybrańców zainaugurują go otwarte filmowe śniadania w kilkunastu warszawskich kawiarniach. Zaproszenia niepotrzebne. Wstęp wolny.

Chcemy, by udział w naszym festiwalu był wspaniałą rodzinną przygodą. Zachęcamy dzieci, rodziców i dziadków do wspólnego przeżywania kina, rozmów i zabaw filmem – mówi Maciej Jakubczyk ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, które jest pomysłodawcą i organizatorem Kina Dzieci. – Główna część festiwalu trwać będzie od 28 września do 5 października w Muranowie oraz kilkunastu innych miastach w Polsce. Ale wychodzimy także poza mury kina, do miejsc gdzie rodzice z dziećmi lubią spędzać czas. Wspólnie z 14 warszawskimi kawiarniami przygotowaliśmy filmowe śniadania, które w sobotę otworzą festiwal.

To będzie skondensowana próbka festiwalowych wrażeń. Uczestnicy śniadań zobaczą specjalnie przygotowany zestaw krótkich metraży. Będzie wśród nich m.in. animacja „Niesforny bit” opowiadająca o tym, jak trudno zapanować nad nowoczesną technologią oraz zabawna ekologiczna historyjka „Pogoda w kratkę”. Warto zwrócić uwagę także na „Jeżyki w mieście” pełną uroku litewską animację o zderzeniu świata zwierząt i ludzi. To produkcja nagrodzona podczas Berlinale 2014 Kryształowym Niedźwiedziem w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego. – To ważny punkt w naszym repertuarze ponieważ jeże są „maskotkami”Kina Dzieci – dodaje Maciej Jakubczyk. Pokazy krótkich metraży przeplatane będą warsztatami plastycznymi nawiązującymi do filmowych wątków.

Śniadania wystartują w sobotę (27 września) o godz. 10.30 w kawiarniach: Kredkafe ( na zdjęciu), Plakatówka, Państwo Miasto, Bajkolandia (na Ursynowie i Bemowie), Bar Studio, Prochownia, Kicia Kocia, Pawilon Kulturalny, Figa z makiem, WarsandSawa, Towarzyska i Pompon. Wyjątkiem jest Mitoart.café.books, które zaprasza o godz. 13.30. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny. Są przeznaczone dla dzieci od lat pięciu.

Pełny program festiwalu Kino Dzieci oraz lista kin są już na stronie www.kinodzieci.pl.

Więcej informacji także na www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie***

Kino Dzieci to pierwszy festiwal dla dzieci przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, ale kolejny krok stowarzyszenia na drodze kształtowania mądrych, wrażliwych odbiorców. Dział edukacji SNH od kilkunastu lat prowadzi projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W nadchodzącym roku szkolnym rozszerza jego działalność na przedszkola. Startowi programu oraz festiwalowi Kino Dzieci towarzyszy kampania społeczna „Dzieciaki na horyzoncie” z udziałem znanych postaci świata filmu i kultury. Aktorzy, pisarze, muzycy będą zachęcać do wspólnych rodzinnych wypraw do kina, pokazywać, że kontakt z filmem może być wspaniałą przygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię