Kudzu – lecznicza roślina z Azji

0
1942
Posiada mnóstwo cennych właściwości zdrowotnych. Jest idealnym dodatkiem do terapii antyalkoholowej. Pozwala skutecznie zniechęcić się do palenia papierosów. Przeciwdziała migrenom i łagodzi stany zapalne. Kudzu – to temat główny naszego artykułu. Podpowiemy, jak w praktyce wygląda leczenie tą tajemniczo brzmiącą rośliną i w jakich postaciach warto ją dostarczać organizmowi.

Znana jako opornik

Innym określeniem na kudzu, które wydaje się być w naszym rejonie nieco bardziej rozpowszechnionym jest termin opornik łykowaty albo ołownik zwyczajny. Obie te nazwy odnoszą się do popularnej rośliny wywodzącej się z krajów Dalekiego Wschodu. Orientalna kudzu jest doskonale znana na obszarze Japonii oraz w Chinach, gdzie wykorzystuje się ją jako remedium na grypę i przeziębienia. Obniża gorączkę, likwiduje nudności i mdłości, a także jest efektywnym środkiem na wszelkie uporczywe dolegliwości żołądkowo-jelitowe. To panaceum dla pacjentów zmagających się z chorobami sercowo-naczyniowymi. Opornik pozwala stworzyć barierę ochronną przeciw nowotworom. Jest dobrym dodatkiem do diety osób walczących z cukrzycą. Na terenie naszego kontynentu ołownik zasłynął jednakże jako nieoceniony specyfik pomagający alkoholikom skutecznie zmierzyć się z ich nałogiem. Charakteryzowana roślina nie porasta obszarów Europy, ale na szczęście nie stanowi większych trudności zapatrzenie się w kudzu drogą internetową. Online, w sklepach typu Witaminy Swanson można znaleźć wysokiej jakości preparaty suplementowe bazujące w swym składzie na odpowiedniej dawce wyciągu opornika. Zgodne z zaleceniami producenta zażywanie opisywanego środka dostępnego w postaci wygodnych kapsułek pozwala na uzyskanie zadowalających i widocznych gołym okiem efektów zdrowotnych w przeciągu naprawdę krótkiego okresu od momentu rozpoczęcia suplementacji.

W czym tkwi sekret?

Kudzu jest tak wartościowym elementem fitoterapii ponieważ posiada mnóstwo substancji aktywnych biologicznie, a do tychże cennych składników zalicza się przede wszystkim digikozydy, daidzeiny, daidzyny, izaflawony, pueraryno-7-ksylosydy oraz genisteinę. Wszystkie razem, zmieszane ze sobą w odpowiednich proporcjach, są bardzo pomocnym narzędziem naturalnego pochodzenia w profilaktyce nowotworowej, wykazują działanie antyoksydacyjne, a nawet łagodzą negatywne skutki menopauzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię