Zalety butelki do karmienia Dr Brown

0
1612
butelka dr brown

Jednym z najpopularniejszych akcesoriów dla niemowląt do karmienia jest antykolkowa butelka Dr Brown. Amerykańska firma jest już obecna na polskim rynku od kilkunastu lat i śmiało można powiedzieć, że mimo upływu czasu nie traci na popularności. Zadowolone opinie wielu mam świadczą, że butelka jest nie tylko sprawdzonym i polecanym produktem, ale także spełnia swoje antykolkowe zadanie.

Zaprojektowane przez specjalistów

Nie bez powodu w nazwie butelki zawarty jest skrót od doktorskiego stopnia naukowego. To, co wyróżnia ten artykuł dla niemowląt, to fakt, że został on dokładnie i starannie przemyślany pod okiem doktorów i specjalistów od spraw karmienia i zdrowia niemowląt. Historia powstania butelki sięga aż 1996 roku, kiedy to jeden z amerykańskich lekarzy opracował rewolucyjne rozwiązanie na kłopoty z kolką podczas karmienia dzieci.

Uznany w wielu krajach europejskich i placówkach medycznych

To, co wyróżnia butelki Dr Brown, to bez wątpienia ich wszechstronność oraz medyczne właściwości. Właśnie dlatego jest to jedna z niewielu butelek do karmienia uznawanych przez szpitale i placówki medyczne, jak chociażby Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia, które docenia ich skuteczność działania i bezpieczeństwo użycia. Wiele butelek trafia do szpitali, oddziałów Intensywnej Terapii Noworodków czy chociażby gabinetów lekarskich.

Co ważniejsze, butelek Dr Browna od ponad dekady, wielokrotnie wygrywały konkursy na najlepszą butelkę do mleka.

Pierwszy antykolkowy system na świecie

Wewnętrzny system odpowietrzający zastosowany w butelkach tej firmy jest unikalnym rozwiązaniem, które nie spotka się w innych modelach. Nie dosyć, że redukuje nieprzyjemne dla dziecka objawy kolki jak bóle brzuszka, to dodatkowo zapewnia komfort oraz przyjemność z każdego karmienia. Specjalna rurka znajdująca się we wnętrzu butelki nigdy nie miesza powietrza z pokarmem. Proces utleniania, który jest odpowiedzialny za pojawienie się kolki, nie występuje.

Brak problemów z zapadającym się smoczkiem

Całkowite pozbycie się powietrza z butelki stwarza próżnię. Takie środowisko zapewnia naturalne karmienie bez problemu z zapadającym się smoczkiem, który w zwykłych butelkach jest wsysany przez powietrze znajdujące się w jej wnętrzu.

Ochrona cennych składników odżywczych

Jeśli mowa już o utlenianiu, mało, kto wie, że wpływa ono negatywnie na zawartość witamin czy lipidów. Butelka Dr Brown eliminuje możliwość utleniania się tak cennych dla niemowląt składników jak witamina A, C i E czy wspomniane wcześniej tłuszcz, który magazynuje energię czy uczestniczy w tworzeniu błon komórkowych i przesyłaniu sygnałów międzykomórkowych.

Wolne od niebezpiecznych tworzyw sztucznych

Wiele słyszy się o produktach niebezpiecznych dla zdrowia dzieci i niemowląt, takich jak BPA, ołów czy ftaleny. Ze względu na swoje medyczne właściwości, rodzice mogą być pewni, że korzystając z butelki Dr Browna, zapewniają swojemu dziecku zdrowy posiłek. Bez szkodliwych substancji, które wskutek ogrzewania pokarmu mogą przeniknąć do niego i przedostać się do organizmu maluszka.

Minimalizuje wystąpienie gazów i niestrawności pokarmowych

Kolejną zaletą butelki do mleka Dr Brown jest redukcja gazów, które mogą wystąpić u niemowląt. Niewykształcony do końca układ pokarmowy jest zbyt wrażliwy i łatwo ulega uczuleniom czy podrażnieniom. To z kolei wpływa na trawienie mleka czy innego posiłku. Pozbycie się zbędnego powietrza naturalnie redukuje ilość gazów w przewodzie pokarmowym małego dziecka.

Łatwość dopasowania do wymogów i oczekiwań klientów

Będąc na rynku artykułów dziecięcych już wiele lat, produkty Dr Browna zawsze były inspirowane potrzebami niemowląt i ich rodziców. Komfort korzystania, skuteczność działania i duża gama asortymentu, sprawia, że po smoczki czy butelki antykolkowe tej firmy sięga się z ufnością. Dopasowane do wieku smoczki o różnym przepływie pozwalają dopasować konkretny model do wymagań każdego dziecka. Rodzice mogą znaleźć tam produkty wykonane z wysokiej jakości silikonu o anatomicznym kształcie czy smoczki uspokajające o ortodontycznych właściwościach.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię