Najlepsze pomysły na majówkę w Krakowie

0
388

Długi majowy weekend, zwany potocznie majówką, to dla wielu Polaków ulubione dni w roku. Bliskość dwóch ustawowo wolnych od pracy wielkich świąt, 1 i 3 maja, sprawia, że czas długiego weekendu wydłuża się niekiedy nawet do tygodnia, umożliwiając „wzięcie oddechu” po dawno już zapomnianej przerwie w grudniu, a przed letnim urlopem. Wiosenna, słoneczna i piękna pogoda, która nierzadko towarzyszy tym dniom, sprzyja natomiast wyjazdom, spacerom, piknikom, aktywności fizycznej czy innym szalonym pomysłom.

Doskonałym i niezwykle oryginalnym sposobem na spędzenie majowej przerwy świątecznej jest wizyta w grodzie Kraka – jednym z najpiękniejszych polskich miast. Słynący ze swej bogatej historii Kraków pozwala swym gościom na spędzenie wielu wspaniałych i niezapomnianych chwil. Prócz podziwiania zabytków, zwiedzania muzeów czy spacerów możemy również skorzystać z licznych atrakcji takich, jak kina, teatry, centra sportu i rozrywki, baseny czy wesołe miasteczka. Jeżeli ponadto zarezerwujemy komfortowy apartament w samym sercu miasta, zyskamy pewność, że majowy czas w Krakowie minie nam bardzo sympatycznie, a żadna miejscowa atrakcja nas nie ominie.

Pomysłów na krakowską majówkę jest więc bardzo wiele, zaś każdy z nas jest inny i każdemu co innego sprawia przyjemność. Biorąc zatem pod uwagę naszą osobowość, pasje i charakter, sposób spędzenia majowego weekendu w Krakowie możemy dopasować indywidualnie do siebie.

Propozycja 1 – dla fanów zwiedzania

Osoby, które kochają zgłębianie historii odwiedzanych miast, poczują się w Krakowie jak w prawdziwym raju. W poznawaniu miasta pomoc mogą zaoferować miejscowi przewodnicy. Prócz przepięknego, największego w Europie, Rynku z Sukiennicami, Kościołem Mariackim, pomnikiem Mickiewicza i kościółkiem św. Wojciecha jest też do obejrzenia Zamek Wawelski (z komnatami królewskimi, Katedrą, Wieżą Zygmuntowską czy renesansowym dziedzińcem), żydowska dzielnica – Kazimierz, przepiękne Podgórze oraz mnóstwo kościołów, które w swych murach skrywają niemalże 1000-letnią historię miasta. Ponadto, fanów zwiedzania z pewnością zachwycą liczne muzea (Narodowe, Czartoryskich, Krzysztofory), urokliwe kamienice ulic Kanoniczej, Grodzkiej czy Małego Rynku oraz krakowskie nekropolie – z Cmentarzem Rakowickim oraz Starym Cmentarzem Podgórskim na czele.

Propozycja 2 – dla miłośników kultury i sztuki

Kraków to miasto nierozerwalnie połączone z kulturą. To tutaj działał legendarny Kabaret Zielony Balonik lub istniejąca do dnia dzisiejszego Piwnica Pod Baranami czy Grupa Pod Budą. To właśnie z Krakowem związani są tacy artyści, jak chociażby Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Jan Nowicki, Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska czy Jerzy Trela. Nazwiska te, a ponadto liczne teatry (Słowackiego, STU, Stary), kina (ARS, Pod Baranami), sale wystawowe (Bunkier Sztuki, Manggha) czy sceny muzyczne (Filharmonia, Opera, ICE) sprawią, że osoby kochające sztukę również spędzą krakowską majówkę w swoim żywiole.

Propozycja 3 – dla kochających przyrodę

Wbrew obiegowym opiniom, że Kraków to tylko beton – trochę zabytków, teatrów, muzeów czy kin oraz bloków z wielkiej płyty, dla miłośników spędzania czasu na łonie natury również nie zabraknie w grodzie Kraka atrakcji. W piękną, słoneczną, majową pogodę doskonałym pomysłem może być wycieczka do Lasu Wolskiego lub na Sowiniec, połączona z odwiedzinami w krakowskim ZOO. Fanom przyrody z pewnością przyjemność sprawi też piknik w Ogrodzie Botanicznym lub u stóp Kopca Piłsudskiego, a także przejażdżka rowerowa do Tyńca, Ojcowa lub Pieskowej Skały. Można ponadto poopalać się nad jednym z krakowskich zalewów – na Bagrach lub w Kryspinowie albo wybrać się na wycieczkę w okolicę Fortu Płaszów.

Propozycja 4 – dla aktywnych

Osobom kochającym sport, ruch i adrenalinę Kraków również proponuje szereg atrakcji. Liczne kompleksy sportowe (Korona, Wisła, Cracovia, basen AGH, Park Wodny czy Centrum Młodzieży), kluby fitness (Atlantic, Zakrzówek, Leśne SPA) czy siłownie dostarczą wielu emocji każdemu, kto pragnie aktywnie spędzić majowy weekend. Dodatkową atrakcją może stać się ponadto przelot balonem, podróż statkiem po Wiśle lub wizyta w wesołym miasteczku, które co roku, w okolicach majówki, rozkładane jest nieopodal Krakowskich Błoń.

Majówka w Krakowie – dla każdego coś dobrego

Niezależnie od tego, co kochamy robić, majówka w Krakowie może być dla każdego z nas czasem wyjątkowym. Czasem, do którego będziemy wielokrotnie wracać w naszych wspomnieniach i który każdorazowo wywoła uśmiech na naszych twarzach. Aby jednak nasza krakowska eskapada nie okazała się pełną nieprzyjemności porażką, musimy zawczasu zadbać o takie elementy, jak transport, odpowiednia ilość gotówki i komfortowe noclegi. Nic tak nie potrafi zepsuć mile spędzanych chwil, jak źle wybrany nocleg, dlatego przed planowanym wyjazdem koniecznie zarezerwuj apartament na majówkę w miejscu, które w 100% spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię