„NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK” – NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĄ ROKU 2015!

1
655

Tytuł najlepszej książki dziecięcej 2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka” przypadł „Niesamowitym przygodom dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek i Daniela de Latour wydawnictwa Poradnia K. Książka była wcześniej nominowana do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY i jest na liście nominacji do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy.  

Spośród blisko stu zgłoszonych książek kapituła, w której znalazły się między innymi: Ewa Gruda – dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej i Ewa Świerżewska, redaktor naczelna serwisu Qulturka.pl wybrała pięć nominowanych do nagrody książek. Ostateczny wybór należał do czytelników i to oni w powszechnym, internetowym głosowaniu zdecydowali o przyznaniu głównej nagrody książce Justyny Bednarek, zilustrowanej przez Daniela de Latour.

„Przecinek i Kropka” to organizowany przez Empik konkurs, w którym liczy się to, co w książkach dla dzieci najważniejsze – literacki pomysł, piękne ilustracje, jakość edycji i wartość edukacyjna – podkreślają jego pomysłodawcy. „Świetnie napisane opowieści o przygodach skarpetek zostały z humorem i polotem zilustrowane przez Daniela de Latour, który wraz z autorką stworzył wciągającą, pełną barw i emocji książkę – nie tylko dla najmłodszych”.

„Ta ciepła książka o perypetiach dziesięciu skarpetkowych bohaterek bawi małych i dużych czytelników już od ponad roku – mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K – Gratuluję naszym wspaniałym autorom i polecam ich kolejną wyjątkową książkę, która ukaże się w połowie maja. Tym razem pięć sprytnych kun udaremni spisek w wyższych sferach gastronomicznych…”

„Pięć sprytnych kun” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” należą do stworzonej przez wydawnictwo Poradnia K dziecięcej serii „Latawiec”. Jej znakiem rozpoznawczym jest szczególna dbałość o stronę wizualną oraz oryginalne tematy. „Zapraszamy do współpracy utalentowanych autorów i ilustratorów – jesteśmy dumne z wszystkich nominacji i nagród dla naszych twórców. Gratulujemy też Mariannie Oklejak – zilustrowana przez nią „Królewna” zdobyła drugie miejsce w konkursie” – mówią właścicielki wydawnictwa Poradnia K.

Nagroda to kolejne ważne wyróżnienie dla serii „Latawiec”. Pierwszy tytuł w cyklu – „Machiną przez Chiny” autorstwa Łukasza Wierzbickiego – trafił na listę książek rekomendowanych przez Radę Literacką Fundacji “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Gratulujemy

O Autorach 

Justyna Bednarek – romanistka, tłumaczka i dziennikarka. Pisze książki i opowiadania dla dzieci – pierwsze były wierszowane bajeczki o przygodach skrzata Lenka. Ma troje dzieci, mieszka w Warszawie. Właśnie przygotowuje kolejną książkę – „W to mi graj”, którą zilustruje Józef Wilkoń.

Daniel de Latour – ilustrator, przede wszystkim książek dla dzieci, i rysownik komiksów.  „Zaskórniaki” Grzegorza Kasdepke z jego ilustracjami otrzymały nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2015 oraz wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Stale współpracuje ze „Świerszczykiem” i miesięcznikiem „Dziecko” .

Wizytówka książki 

Autor: Justyna BednarekTytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Ilustracje: Daniel de Latour

Redakcja: Katarzyna KolanowskaWydawnictwo:

Poradnia KSeria: Latawiec

Data premiery: 01.04.2015

ISBN: 978-83-63960-13-1

ISBN e-book: 978-83-63960 – 14-8

Format: 168×242 mm

Cena: 39,90 PLN

1 KOMENTARZ

  1. Madra i pobudzajaca wyobraznie ksiazka, ktora pokazuje ze nawet skarpetka moze miec marzenia i je realizowac. Pieknie ilustracje, bardzo ciekawe i zabawne historie uciekajacych z pralki skarpetek, polecam dla malych i wiekszych dzieci oraz doroslych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię