Top 5 aplikacji na iPhone’a dla rodziców

0
1389

Opieka nad dziećmi jest dużym wyzwaniem dla rodziców – szczególnie tych młodych i zapracowanych. To zupełnie inne czasy od tych, gdy jeden z rodziców mógł całkowicie oddać się opiece nad dzieckiem i porzucić dążenia do samorealizacji.

Świat, w którym żyjemy często zmusza nas do jednoczesnej pracy i opieki nad dziećmi. Producenci aplikacji mobilnych wychodzą opiekunom naprzeciw i oferują urodzaj programów dla rodziców przeznaczonych na urządzenia z systemem iOS. Zapewniają one pomoc w opiece nad dziećmi pozwalając m. in. na monitorowanie rozwoju dziecka, uczenie dobrego zachowania czy też pomagające w wychowaniu i nauce. Prezentujemy listę najlepszych naszym zdaniem aplikacji dla rodziców na iPhone’a.

Learn to Talk First Words

Jest to aplikacja, która przeznaczona jest dla rodziców dzieci w wieku od 1-3 lat. Głównym jej zadaniem jest nauka mówieni u dzieci przez wykorzystanie bodźców dźwiękowych i wzrokowych. Pozwala na zapoznanie pociech z podstawowym słownictwem oraz zwrotami językowymi. Aplikacja składa się z interaktywnych obrazków, które angażują dzieci do samodzielnej nauki i poznawania języka. Ogromną zaletą jest możliwość wykorzystania jej w każdej wolnej chwili.

Moje dziecko

Poradnik dla rodziców mających dzieci w wieku do 2 lat. Został przygotowany przez polskich lekarzy, którzy zawarli w nim informacje na temat rozwoju i zdrowia dziecka. Aplikacja pozwala na prowadzenie własnego dzienniczka, w którym jesteśmy w stanie zapisywać najważniejsze terminy związane z maluchami. Zapisanie wagi i wzrostu dziecka w aplikacji powoduje przeniesienie ich na odpowiednie siatki centylowe, co pozwala na porównanie rozwoju dziecka.

Sleep Genius Baby

Jedna z najpopularniejszych aplikacji pozwalająca na monitorowanie snu dziecka. Jest ona stosowana również przez szpitalne żłobki oraz oddziały intensywnej terapii w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na testy kliniczne rodzice chętnie sięgają po jej możliwości. Te są rozbudowane – wykorzystywana jest muzyka i dźwięki na rozwój oraz sen niemowląt. Aplikacja dostępna jest na wszystkie urządzenia, które korzystają z możliwości systemu iOS.

WebMD Baby

Aplikacja on-line dostępna w formie aplikacji. Jest ona źródłem informacji na tematy związane ze zdrowiem maluchów. Do dyspozycji rodziców oddane zostały artykułu, filmy i porady stworzone przez specjalistów pediatrów. Dzięki tej aplikacji można w prosty sposób porównać objawy dziecka z bazą i na tej podstawie podjąć odpowiednie kroki. Aplikacja wyposażona jest w opcję baby book pozwalającą na notowanie informacji na temat własnego dziecka np. zapisywania terminów szczepień, wyniki pomiarów wagi i wzrostu.

Baby monitor & alarm

Pozwala na stworzenie elektronicznej niani za pomocą telefonu komórkowego. Do prawidłowego działania aplikacji potrzebne są dwa urządzenia. Smartfon z włączoną aplikacją zostawia się w pomieszczeniu z dzieckiem. Po jego obudzeniu aplikacja automatycznie wykonuje połączenie na drugi telefon, na którym można odsłuchiwać to, co dzieje się w pokoju z maluchem. Ponadto posiada ona dodatkowe funkcje jak np. możliwość odtwarzania kołysanek lub nagrań stworzonych przez rodziców.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię