Kilka pomysłów na łazienkę dziecka

1
560

W blokach to raczej niemożliwe, ale w domu jednorodzinnym można zafundować dzieciom własną, oddzielną łazienkę. Patrząc praktycznie, to plusem będzie fakt, że zmniejszą się kolejki do kąpieli czy skorzystania z ubikacji. Minus – dodatkowe pomieszczenie do sprzątania. 

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć znalezionych w sieci, które mogą stać się inspiracją do urządzenia łazienki dla dziecka. Główny nacisk dekoracyjny w większości skupiony jest na ścianach. Dominują żywe konkretne kolory i wzory.

Podstawowym problemem pozostaje jednak dobór armatury łazienkowej. Trzeba zastanowić się czy warto montować mniejszą wannę, niski sedes i niżej ulokowaną umywalkę? Robiąc tak, z przeznaczeniem łazienki dla mniejszych dzieci, musimy liczyć się z tym, że za kilka lat będzie trzeba to zmienić. Nastolatek będzie miał problem z korzystania z ubikacji dla pięciolatka. Znowu, gdy zastosujemy meble dla dorosłych obowiązkowo będzie trzeba ułatwić dziecku korzystanie z nich, jak np. dostawiając podest do umywalki.

lazienka-dla-dziecka (1)

lazienka-dla-dziecka (2)

lazienka-dla-dziecka (3)

lazienka-dla-dziecka (4)

lazienka-dla-dziecka (5)

lazienka-dla-dziecka (6)

lazienka-dla-dziecka (7)

1 KOMENTARZ

  1. Jedyne z czym sie zgadzam to fakt, że będzie do mycia więcej przestrzeni. A podejrzewam, że łazienka po dzieciach zazwyczaj będzie umorusana. Wolę sprzątać jedna łazienkę, wspólną/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię