4 sprawdzone sposoby na udekorowanie wynajętej kuchni

0
1051

Nie tylko osoby, które właśnie dekorują swoje pierwsze, własne, świeżo kupione mieszkanie, marzą o tym, aby ich kuchnia była stylowym, pięknym sercem domu i wnętrzem, wokół którego ogniskować będzie się życie rodzinne i towarzyskie. Chcą tego także i ci, którzy swoje mieszkanie wynajmują!

Osoby wynajmujące mieszkania na pewno to znają: długie, smutne spojrzenia rzucane w kierunku zdjęć przepięknych kuchni udekorowanych według najnowszych trendów i mód, oglądanych na blogach czy w magazynach wnętrzarskich. Marzenia o tym, że coś, jakoś, w jakiś sposób będzie dało się zmienić… Chwileczkę, czy to aby na pewno musi pozostać w sferze marzeń? Wcale nie! Jest mnóstwo rzeczy, które można zmienić, odnowić i upiększyć, wcale nie ryzykując utraty cennej kaucji. Brzmi jak bajka? A wcale nie musi nią być: wystarczy kreatywnie wykorzystać naklejki do kuchni! Aż czterema interesującymi sposobami na to, jak to zrobić, podzieliła się z nami dekoratorka wnętrz z firmy Redro – czytajcie i inspirujcie się!

Zakryj tę brzydką ścianę

Każdy, komu kiedykolwiek zdarzyło się szukać mieszkania do wynajęcia, na pewno zauważył, że dziwne („dziwne” to zdecydowanie eufemizm…) kolory ścian to tutaj raczej reguła niż wyjątek. Szpitalne mdłe zielenie, pistacjowy, który nie pasuje do niczego, budyniowy żółty, odblaskowy łosoś, od którego bolą oczy… Wszystko to jest na porządku dziennym w mieszkaniach do wynajęcia. Podobnie jak to, że właściciel za żadne skarby nie chce zgodzić się na przemalowanie wnętrza…

Umieszczenie naklejki do kuchni na ścianie, której kolor nam się nie podoba, to jeden z najłatwiejszych sposobów na to, aby szybko i radykalnie odmienić atmosferę wnętrza – mówi specjalistka z Redro. – Duża naklejka nie musi nawet mieć bardzo wyrazistego wzoru, wystarczy, aby jej kolor pasował do reszty powierzchni. Niestety, takie rozwiązanie może nie być satysfakcjonujące, jeżeli wszystkie ściany pomalowane są na kolor, który nam się nie podoba, ale na pewno będzie w sam raz, gdy problemem jest, na przykład, tylko pojedyncza ściana czy nawet jej fragment.

dekoracja-kuchni (2)

https://redro.pl/naklejki/przeznaczenia/do-kuchni/

Naklejki do kuchni między szafki: niewielka powierzchnia, wielki efekt

W znacznej większości kuchni meble podzielone są na górne i dolne, z przestrzenią na blaty i umieszczone na nich sprzęty, a zwłaszcza zlewozmywak, pośrodku. Można tę część kuchni potraktować jako martwą strefę, ale można także zamienić ją w prawdziwe dekoracyjne cudo!

Amerykanie nazywają ścianę za zlewem a między szafkami backsplash, ponieważ podczas zmywania padają na nią krople wody – tłumaczy ekspertka z Redro. – Na pewno więc wielu osobom może nasuwać się pytanie: czy naklejka to aby odpowiedni sposób na udekorowanie tego miejsca? Jasne, że tak! Wydrukowane z wykorzystaniem technologii lateksowej naklejki do kuchni między szafki bez problemu zniosą okazjonalne zachlapanie.

dekoracja-kuchni (1)

Stara lodówka jak nowa? Proszę bardzo!

Ach, lodówki. Kolejna typowa bolączka mieszkań do wynajęcia. Często okres świetności ma już dawno za sobą, nierzadko jest nawet odrapana czy pożółkła. A to bardzo niedobrze, bo przecież lodówka jest największym kuchennym sprzętem i jej wygląd ma spory wpływ na odbiór całości!

Jednym z moich ulubionych sposobów na to, by tchnąć nieco życia w kuchnię, której brakuje blasku, jest oklejenie lodówki. Dlaczego? Ponieważ jest to tak łatwe, że z zadaniem tym poradziłoby sobie nawet dziecko, a efekt jest fantastyczny! Co więcej, jest prawie nieskończenie wiele wzorów, po które można sięgnąć: niektórzy lubią zabawne motywy, takie jak postaci z bajek i kreskówek, inni stawiają po prostu na dekoracyjne desenie, jeszcze inni lubią motywy kwiatowe albo pejzaże… A najlepsze jest to, że każdy z tych wzorów naprawdę jest tak samo dobry – obowiązuje tutaj pełna dowolność, choć warto, naturalnie, zadbać o to, aby naklejka, na którą się decydujemy, dobrze pasowała do pozostałych elementów aranżacji kuchni, przede wszystkim pod względem koloru.

Sposób na płytki drugiej świeżości

Popękane płytki? Skruszone, poszarzałe fugi? Także i na to znajdzie się sposób, jeżeli tylko zdecydujesz się wykorzystać naklejki!

Naklejki na płytki ceramiczne do kuchni mogą pomóc odratować wnętrze, które jest… takie sobie. Brzydkie kafelki bardzo rzucają się w oczy, ale koszt ich skucia i wymiany sprawia, że właściciele mieszkań na wynajem zazwyczaj zwlekają z tą inwestycją tak długo, jak to tylko możliwe. Na szczęście można je łatwo „wymienić”, po prostu zaklejając ich powierzchnię naklejką.

Wynajęta kuchnia nie musi być ani brzydka, ani nudna!

Szybkie i łatwe odświeżenie wyglądu kuchni w wynajmowanym mieszkaniu nie musi być ani trudne, ani kosztowne – ani, co najważniejsze, nie musi oznaczać wprowadzania w lokalu permanentnych zmian. Wystarczy, że kreatywnie wykorzystasz naklejki do kuchni – i już!

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię