LEGO NINJAGO MOVIE

0
6156

Marka Lego jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Duński producent klocków dostarcza swoje zabawki do 130 krajów. Przedsiębiorstwo założone w 1932 roku przez Olego Kirka Christiansena dopiero w ‘47 roku rozpoczęło produkcję zabawek z tworzywa sztucznego, a pierwsze klocki wyprodukowano w 1949 roku.

Z biegiem lat klocki Lego zawojowały świat. Każde dziecko chciało je mieć, by móc tworzyć we własnym pokoju całe miasta do zabawy. Gotowe zestawy oferowane przez firmę Lego umożliwiają budowę domów, samochodów, zamków, statków i wiele innych modeli. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieszać klocki i samemu tworzyć niepowtarzalne budowle, roboty czy miasta. Taka zabawa w ogromnym stopniu rozwija u dziecka kreatywność i wyobraźnię. Okazuje się, że wystarczy tylko 6 klocków Lego, by połączyć je na aż 915 milionów różnych sposobów!

Lego to nie tylko klocki. Marka przejawia się w wielu innych asortymentach, jak: ubrania czy artykuły szkolne. Nie można zapomnieć o parkach rozrywki: Legolandach, które znajdują się w 4 krajach. Ten pierwszy i najważniejszy jest w Dani w miejscowości Billund – miejscu, gdzie to wszystko się zaczęło.

Kolejnym segmentem dystrybucji i reklamy klocków jest telewizja i kino. Powstały animowane seriale i filmy o przygodach ludzików Lego, których akcja toczy się w różnych światach w wybranej tematyce serii Lego: Lego Batman, Lego Przygoda, Star Wars czy najnowsza produkcja Lego Ninjago Movie. Jej uniwersum jest już dzieciom znane z amerykańsko duńskiego serialu animowanego Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu, stworzonego na podstawie serii zabawek inspirowanej folklorem Japonii. Natomiast nowy film Lego to pełna emocji, zabawy i humoru, półtora godzinna przygoda ze wszystkimi bohaterami Lego Ninjago: Lloydem, Kaiem, Zane’em, Nyą, Jayem, Cole’em i mistrzem Wu. Fabuła skupia się na Lloydzie, który wraz z grupą przyjaciół wojowników i mistrzem Wu będzie bronić Ninjago City przed swoim ojcem – Złym Garmadonem. Pojawi się także nowy przeciwnik niszczący całe miasto – kot gigant Meowthr. Biorąc pod uwagę poprzednie produkcje, na pewno czeka nas wizualnie dobre widowisko. Wszystkie dzieci zaznajomione ze światem Spinjitzu spędzą w kinie czas w wypiekami na twarzy.

Wraz z nowym filmem powstała seria klocków. Zestawy z motywami Lego Ninjago Movie dostępne są w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych, np. www.krolestwodzieci.pl . Dzięki nim dzieci mogą odgrywać ulubione sceny z filmu i pozostać dłużej w tej fascynującej historii.

Na przykład zestaw Perła Przeznaczenia to możliwość zbudowania ogromnego latającego statku Wu. Okręt dostępny jest wraz z siedmioma minifigurkami, bronią, żaglami oraz wieloma akcesoriami, jak: wędki, szkieletowy hełm Garmadona, mapą świata Ninjago i innymi.

Wiele godzin super zabawy oferuje też zestaw Upadek Mistrza. Most w dżungli z otwieraną klatką, ukrytą jaskinią w której znajduje się szkielet trzymający tajną mapę oraz trzy minifigurki to obowiązkowe pudełko klocków dla młodego fana filmu.

Trzeba przyznać, że powiązanie tematyki filmu z kolekcją klocków jest rozwiązaniem nie tylko czysto biznesowym. Fakt – po obejrzeniu filmu zwiększa się sprzedaż, dzieci bardzo chcą kontynuować w domach przygody swoich ulubionych bohaterów. Firma na tym zarabia, ale zyskują też najmłodsi! Bo przecież zalet zabawy klockami jest naprawdę dużo. Przede wszystkim rozwijają się zdolności manualne dziecka. Koordynacja ruchowo – wzrokowa i orientacja przestrzenna wzmacniają się. Podczas budowania dziecko ćwiczy swoją koncentrację, a robiąc to wspólnie z innymi uczy się dzielenia i współpracy w grupie. Nie można zapomnieć, że łączenie tych niewielkich klocków uczy też cierpliwości i precyzyjnych ruchów.

lego-zestaw-ninjago

Zachęcamy więc wszystkich rodziców, by wybrali się z dziećmi do kina na najnowszą propozycję filmową Lego: Lego Ninjago Movie. Sami również z przyjemnością nacieszycie oko profesjonalną grafiką oraz przypomnicie sobie dziecięce beztroskie lata. A gdy potem wasza pociecha przybiegnie do was z prośbą zakupienia nowego zestawu klocków z tematyki filmu, nie odmawiajcie mu. Małe czy duże – nie ma znaczenia, każde pudełko Lego kryje w sobie obietnicę extra zabawy!

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię