5 produktów, które musisz mieć jako numizmatyk

0
1135
Interesujesz się numizmatyką i powoli zaczynasz tworzyć swoje pierwsze kolekcje artefaktów? Jeśli tak, same srebrne czy złote monety Ci nie wystarczą. Potrzebne są również odpowiednie akcesoria, dzięki którym łatwiej będzie Ci gromadzić i bezpiecznie przechowywać zbiory. Oto 5 produktów, które są must-have dla każdego kolekcjonera.

1. Rękawiczki dla numizmatyka

Wykonane z miękkiej i delikatnej bawełny, przydają się wówczas, gdy musisz dotknąć swoich monet i medali – np. przy zmianie kapsuły lub prezentacji okazu znajomym. Ochrona dłoni rękawiczkami zapobiegnie pozostawieniu na numizmacie zabrudzeń czy odcisków palców, jak również jego uszkodzeniu czy zarysowaniu. Są przydatne zwłaszcza wówczas, gdy w Twojej kolekcji znajdują się numizmaty o najwyższym stanie menniczym, bite stemplem lustrzanym.

2. Lupa numizmatyczna

Będzie Ci potrzebna przede wszystkim podczas wizyt w sklepie numizmatycznym czy na stoiskach, gdzie sprzedawane są stare monety. Musisz je obejrzeć w powiększeniu, aby dostrzec wszystkie ewentualne rysy oraz ubytki, które mogłyby zaważyć na wartości kolekcjonerskiej artefaktu.

3. Pudełko kolekcjonerskie na numizmaty

Twoje monety i medale wymagają ochrony przed zakurzeniem oraz działaniem szkodliwych czynników środowiskowych. Dlatego musisz je w odpowiedni sposób przechowywać. W tym celu wykorzystaj np. dobrej jakości pudełko kolekcjonerskie. W ofercie profesjonalnego dystrybutora, np. Skarbnicy Narodowej, znajdziesz zarówno niewielkie opakowania, np. na 2-3 monety, jak i większe szkatułki na szerszą kolekcję.

4. Welurowe okrycie ochronne

Jeżeli przechowujesz srebrne czy złote monety w pudełkach lub szkatułkach, zadbaj o ich dodatkową ochronę przed zabezpieczeniami. Pomocne w jej zapewnieniu będzie ochronne okrycie wykonane z weluru, np. w eleganckim odcieniu czerni. Wykorzystaj to akcesorium, aby przykryć artefakty – zwłaszcza wówczas, gdy masz w planach ich przewiezienie na wystawę, do sklepu numizmatycznego czy na spotkanie z innymi pasjonatami monet.

5. Ramka kolekcjonerska

Masz w swojej kolekcji numizmaty, którymi chcesz się szczególnie pochwalić i np. wyeksponować na kredensie, biurku czy ścianie? Pomoże Ci w tym profesjonalna ramka kolekcjonerska. Pomoże stworzyć bezpieczne warunki dla monety i stworzy możliwość oglądania awersu oraz rewersu emisji bez wyjmowania numizmatu z opakowania.

Więcej akcesoriów kolekcjonerskich czeka na Ciebie w Skarbnicy Narodowej.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię