5 zabaw dla małych dzieci – język angielski

0
761

Rozpoczęcie nauki angielskiego staje się koniecznością dla każdego dziecka już w wieku szkolnym, gdy na zajęcia trzeba uczęszczać regularnie, poznając coraz nowsze słówka, zwroty i gramatykę. Niektóre dzieci mają problem z przyswajaniem wiedzy i nauka języka obcego jest dla nich nieprzyjemna. Można jednak zaradzić temu w prosty sposób – uczmy dziecka języka od najmłodszych lat, zanim stanie się to konieczne. Nauka przez zabawę zawsze daje najlepsze rezultaty – przedstawiamy 5 sprawdzonych zabaw, które pozwolą ci na kreatywne spędzenie czasu z twoim dzieckiem, niezależnie od tego, czy ma dopiero 2 latka, czy we wrześniu wybiera się do szkoły.

Zabawy dla maluchów są ważne choćby ze względu na to, że pozwalają nam spędzić z nimi więcej czasu, rozwijając ich twórcze myślenie, aby były bardziej kreatywne w przyszłości, gdy zaczną dorównywać nam już wzrostem. Zabawy tego rodzaju są o wiele lepsze od bezmyślnego oglądania telewizji czy godzin grania na komputerze. Dobra zabawa może być przeprowadzona przy niewielkim nakładzie środków pieniężnych, w deszczową, nieprzyjemną pogodę. Niech wspólne chwile z dzieckiem staną się świetnym wstępem do jego edukacji językowej.

Zabawa obrazkowa

Przygotuj kilka obrazków z przedmiotami, które są znane twojemu dziecku i potrafi wymówić ich nazwę w języku polskim. Pokaż mu je i schowaj za plecami prosząc, żeby wymówiło nazwę w języku angielskim. Zacznij od powtarzania nazw w języku polskim i angielskim, aby utrwaliły się dziecku w pamięci. Jeśli dziecko zgadnie pokaż mu obrazek, aż odkryje wszystkie schowane za twoimi plecami.

Mama mówi

Usiądź z twoim dzieckiem w pokoju i zacznij uczyć go podstawowych części ciała. Umów się z dzieckiem, że jeśli usłyszy „Mother says, touch your mounth” dziecko dotyka swoich ust. Aby zapamiętało części ciała na początku zabawy dotykaj również swoich części ciała np. nosa, ust czy ręki. Jeśli powiesz dziecku tylko „touch your…” bez początku z „mother”, ma ono nie wykonywać polecenia. Urozmaici to zabawę dziecka, które będzie musiało uważnie słuchać poleceń. Później wymieńcie się rolami, aby dziecko ćwiczyło również wymowę słówek.

Ubierzmy się wspólnie

Stań z dzieckiem przed szafą z ubraniami i zacznij uczyć go podstawowych słówek angielskich. Zapytaj go, co masz teraz na siebie włożyć i powtarzaj z nim popularne zwroty takie jak „sweater”, „hat”, „jeans”, „t-shirt” etc. Możesz zrobić to na swoim przykładzie lub na dziecku, które będzie po angielsku wybierało swoje ubranie na rozpoczynający się dzień. Dziecko ucieszy się zwłaszcza wtedy, gdy zazwyczaj ty wybierasz mu ubrania i nie ma większego pola do popisu. Jeśli dziecko wygląda komicznie nie przejmuj się, ważna jest dobra zabawa.

Kolorowy świat

Stań z dzieckiem w pokoju i zacznij uczyć go kolorów. Możesz zacząć od chwytania różnych przedmiotów i podawania ich kolorów dziecku, aby zapamiętało jaki to kolor. Należy wytłumaczyć dziecku, że mamy na myśli kolor, a nie nazwę przedmiotu, aby w przyszłości nie myliło tych dwóch pojęć. Gdy dziecko będzie kojarzyło co mamy na myśli, polećmy znaleźć mu coś w kolorze „yellow”, „red”, „black” etc. Dobra zabawa i odrobina ruchu gwarantowane.

Cyferki

Jeśli dziecko umie liczyć po polsku do dziesięciu, czas wykorzystać tą umiejętność i rozpocząć naukę liczenia do 10 po angielsku! Przygotujcie karteczki z wypisanymi cyframi i ułóżcie je na podłodze. Dziecko po komendzie np. „five” ma wskoczyć na karteczkę z numerem 5. Możecie rozłożyć kartki w dużej odległości od siebie i bawić się razem z dzieckiem lub pomyśleć o domowej zabawie w twistera – rączka na „two” nóżka na „ten” etc.

Dobra zabawa to podstawa

Język angielski powinien pojawiać się w życiu dziecka od pierwszych chwil, gdy widzimy, że coraz lepiej radzi sobie z ojczystym językiem. Gdy pozna już cyferki, kolory czy nazwy zwierząt, możemy zacząć pokazywać mu świat za pomocą innych słów, innego języka. Język angielski przyda się nie tylko na etapie szkoły, gdy nasze dziecko będzie pamiętało nasze wspólne zabawy, ale i w przyszłości, ponieważ na dzień dzisiejszy jest to język praktycznie niezbędny w każdej pracy. Jeśli wasze dziecko radzi sobie w podstawowych zabawach warto rozważyć zapisanie go na kurs angielskiego dla maluchów, aby rozwijało swoją wiedzę na wielu płaszczyznach. Jeśli chcą sprawdzić Państwo ofertę naszej szkoły językowej zapraszamy na stronę leaderschool przygotowaliśmy specjalną ofertę dla młodszych dzieci, które pomocą im wkroczyć w świat zabaw, gier i aktywności związanych z obcym językiem.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię