Akupunktura bez tajemnic

0
1027

Każdy choć raz słyszał o akupunkturze, czyli tradycyjnej metodzie leczniczej wywodzącej się z Chin. Cienkie igły, wprowadzane są w określone punkty spustowe na ciele, aby przywrócić równowagę energetyczną organizmu. Mechanizm działania akupunktury ma za zadanie złagodzić lub wyeliminować ból oraz inne dolegliwości. Akupunktura może być stosowana jako terapia wspomagająca w leczeniu różnych chorób i zaburzeń. Sprawdza się, jeśli doskwierają nam choroby układu oddechowego, bóle pleców, bóle głowy, migreny, zaburzenia snu, stany lękowe, depresja lub choroby przewodu pokarmowego. Z punktu widzenia nauki można powiedzieć, że akupunktura reguluje przepływ energii, nazywanej Qi, po specjalnych kanałach energetycznych, zwanych meridianami. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Co to jest akupunktura?

Akupunktura to terapeutyczna technika stosowana w krajach dalekiego wschodu polegająca na wprowadzaniu cienkich igieł w określone punkty na ciele pacjenta, zwanych punktami akupunkturowymi lub inaczej miejscami spustowymi. Korzystanie z zabiegów akupunktury pozwala na efektywną pracę pomiędzy poszczególnymi narządami wewnętrznymi. Celem akupunktury jest przywrócenie równowagi energetycznej organizmu, zmniejszenie dyskomfortu lub sprawienie, że dolegliwości bólowe całkowicie ustąpią. Wprowadzanie igieł w określone punkty akupunktury, czyli punkty spustowe, jest pomocne w przywróceniu dobrego samopoczucia. We współczesnej medycynie akupunktura jest stosowana jako terapia wspomagająca w leczeniu różnych chorób i zaburzeń, w tym bólu pleców, bólu głowy, migreny, zaburzeń snu, stanów depresyjnych i lękowych. Aby ta metoda leczenia była skuteczna musimy udać się do doświadczonego specjalisty, który stosuje bezpieczne i skuteczne techniki oraz odwiedza sklep dla fizjoterapeutów Acustore, aby zakupić odpowiedni sprzęt. Tylko w ten sposób jest on w stanie zadbać o maksymalny komfort pacjenta.

Czy akupunktura boli?

Wiele osób zastanawia się, czy zabieg akupunktury jest bolesny? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wprowadzenie igieł w punkty akupunkturowe może powodować różne odczucia, takie jak uczucie ciśnienia, mrowienia, pieczenia lub drętwienia, ale nie powinno być bolesne. Niemniej jednak podczas zabiegu akupunktury, odczucia każdej osoby są inne. Pacjenci, którzy są szczególnie wrażliwi na ból, mogą odczuwać dyskomfort podczas wprowadzania igieł, ale zwykle jest to krótkotrwałe i bardzo szybko przechodzi. Jest to metoda leczenia, w której ważne jest, aby pacjent był w pełni zrelaksowany podczas sesji akupunktury. W ten sposób uczucie dyskomfortu jest minimalizowane.

Co leczy akupunktura?

Akupunktura jest metodą terapii przeciwbólowej, a także praktyką wspomagającą leczenie wielu różnych chorób i dolegliwości. Na co pomaga akupunktura? Z pewnością efekty jej pozytywnego działania docenią osoby cierpiące na bóle pleców, szyi, czy różnego rodzaju bóle reumatyczne lub zwyrodnienia stawów. Działanie akupunktury pozytywnie wpłynie na migreny i przewlekłe bóle głowy. Będzie dobrym wsparciem podczas walki z bezsennością i zaburzeniami snu. Pozytywnie wpłynie także na leczenie chorób przewodu pokarmowego, takich jak choroba wrzodowa, choroba refluksowa przełyku, zaparcia, biegunka, czy choroba Crohna. Akupunktura to terapia wspomagająca leczenie bezpłodności i zaburzeń hormonalnych, wyjście z uzależnienia od nikotyny, alkoholu czy narkotyków oraz walkę z nerwicami, depresją i stanami lękowymi. Jest pomocna przy chorobach układu oddechowego, takich jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, czy trudne do wyleczenie alergie.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię