Fotelik samochodowy dla dziecka – przodem czy tyłem?

0
847
fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy dla dziecka – przodem czy tyłem?

Wielu rodziców maluchów w pewnym momencie ich życia zastanawia się nad zmianą fotelika samochodowego. Zmiana nie jest związana ze zmianą koloru pojazdu, ale wiąże się ze wzrostem dziecka, która wymusza ową zmianę. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki fotelik samochodowy będzie odpowiedni dla naszego dziecka. Czy lepszy jest fotelik dziecięcy zaprojektowany do przewożenia dziecka tyłem, czy przodem? Przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się, czym jest popularny system RWF, jakie są jego główne zalety oraz gdzie można zakupić taki fotelik w najlepszej cenie?

1. Czym jest fotelik samochodowy RWF i jakie są główne zalety tego fotelika samochodowego?

2. Gdzie warto zakupić najbezpieczniejsze foteliki samochodowe?

Czym jest fotelik samochodowy RWF i jakie są główne zalety tego fotelika samochodowego?

 

Obecnie coraz więcej świadomych rodziców decyduje się na zakup fotelików RWF. Czym są owe foteliki samochodowe RWF tyłem do kierunku jazdy? RWF jest skrótem od angielskiej nazwy: Rear-ward Facing lub Rear way facing. Jest to nic innego jak fotelik samochodowy do przewozu dziecka tyłem do kierunku jazdy. Według ekspertów od badań skutków wypadków drogowych i testów zderzeniowych, foteliki samochodowe, które są montowane tyłem, są najbezpieczniejsze. Co więcej, testy pokazały, że fotelik montowany tyłem podczas wypadku jest aż pięciokrotnie skuteczniejszy od fotelika montowanego przodem. Warto to mieć na uwadze podczas wizyty w salonie wózków i fotelików dziecięcych.

Jeśli chodzi o zakup fotelika samochodowego, to oferujemy foteliki w trzech przedziałach wagowych. Pierwszy z nich jest od urodzenia do 13 kg, drugi od 9 do 25 kg, a trzeci fotelik dla dziecka jest w przedziale od 9 do 36 kg.

Montaż fotelików również nie sprawia większych problemów. Obecnie baza isofix jest stosowana w większości fotelików, które nie muszą być zapinane na pasy bezpieczeństwa. To wygodne rozwiązanie jest również bezpieczniejsze dla dziecka. Foteliki samochodowe montowane tyłem powinny być używane przez dziecko do ukończenia pierwszego roku życia. Niektórzy producenci jednak zalecają mocowanie fotelika tyłem do 18. miesięcy życia dziecka.

Jedną z najważniejszych spraw przy wyborze fotelików samochodowych powinno być sprawdzenie, czy owy fotelik posiada wszelkie certyfikaty. Nie warto oszczędzać na fotelikach samochodowych, ponieważ zostały zaprojektowane, aby chronić nasze dziecko przed utratą życia i zdrowia. Tylko atestowane i certyfikowane foteliki powinny być brane pod uwagę podczas zakupu fotelika samochodowego.

Gdzie warto zakupić najbezpieczniejsze foteliki samochodowe?

Nie warto kupować fotelików samochodowych w niesprawdzonych miejscach. Dotyczy to zarówno lokalnych sklepów, jak i świata internetu. Warto wybrać się do renomowanego sklepu, w którym znajdziesz kilkadziesiąt różnych modeli fotelików samochodowych. W takich miejscach pracują wykwalifikowani eksperci, którzy pomogą ci wybrać fotelik do podróżowania samochodem tyłem, jak i przodem, kiedy dziecko będzie już na tyle duże. Na miejscu można przymierzyć fotelik do swojego samochodu i zadać nurtujące pytania. Jeśli jednak preferujesz zakupy internetowe, to warto sprawdzić ofertę rekomendowanych sklepów internetowych, które działają zarówno stacjonarnie, jak i online. W sklepie internetowym możesz szybko wyszukać dany fotelik, podają tylko kilka kryteriów do intuicyjnej wyszukiwarki, takich jak: kategoria wagowa, marka, kierunek i sposób montażu, a także kategorie bezpieczeństwa według ADAC.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię