Auta dla dzieci na akumulator

0
2412

 

Auto na akumulator to spełnienie marzeń większości dzieci. Dla nas, dorosłych prowadzenie własnego pojazdu daje poczucie pewnej wolności i satysfakcji. Dzieci też ją odczuwają, dlatego własne auto sprawia tak wielką frajdę. Wybór odpowiedniego auta na akumulator jest bardzo duży.  Cena jest podstawą, ponieważ rozpiętość mamy od 350 zł. do 3.000 zł. a więc dość znacząca.

Auta dużo droższe są bardzo podobne do prawdziwych samochodów. Mają radio, światła, pasy, bagażnik, zmianę biegów. Jakość wykonania  ich jest wysoka, więc zapewne długo będą służyć naszym dzieciom.  Często  takie samochody są dwuosobowe, co jest istotne gdy mamy więcej niż jedno dziecko. Unikniemy wtedy kłótni o to, kto ma jechać pierwszy.

Autka za mniejszą cenę nie mają już tyle dodatkowych akcesoriów, ale także są solidnie wykonane i jest ich ogromny wybór. Zazwyczaj są to jednoosobowe pojazdy.

Dla dzieci młodszych, które nie umieją jeszcze same prowadzić takiego auta na akumulator, są auta na pilota. Wtedy rodzic steruje takim autkiem.

Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego auta na akumulator? Najważniejsze to moc silnika (akumulatora). 6V są najlepsze dla małych dzieci i najlepiej sprawdza się na równej, utwardzonej drodze. Wtedy bez problemu będzie jechał. Na nierównościach akumulator o takiej mocy będzie miał problem z ciągnięciem. Po trawie czy piasku także. Większość aut ma moc 12 V i takie auta lepiej pojadą na trudnym terenie. Dziecko może wtedy bez problemu pojeździć po przydomowym trawniku czy mniejszych wertepach. Natomiast napięcie 24 V daje dużą moc i takie auto pojedzie praktycznie wszędzie. Idealne dla starszych dzieci. Ważne są także koła, najlepsze będą gumowe, ponieważ lepiej sprawdzają się np. na piasku, kamieniach czy trawie. Plastikowe nadają się praktycznie tylko na równy teren, typu chodnik, kostka czy asfalt.

Najbardziej znane firmy produkujące auta na akumulator: Peg Perego, Little Tikes,  Deere, Gaucho, ChuChu, Alimax.

Takie auta dla dzieci występują w różnych rodzajach: osobowe, dżipy, koparki, motory. I warto pamiętać, że dziewczynki także chętnie korzystają z uroku przejażdżki własnym autem!

 

Łóżka dla dzieci