Baby shower – jaki prezent sprawi największą radość młodej mamie?

0
2269

Podążamy za trendami z zagranicy. Stylizacje ubrań, wystrój mieszkania, Halloween zamiast Dnia Zadusznego. I nie ma nic w tym złego – potrzeba rozwoju, ciekawości i nowości jest w nas silnie zakorzeniona. Młode mamy wprowadzają do swojego kalendarza ciążowego dzień „baby shower”. Koleżanki, przyjaciółki oraz rodzina wspólnie świętują przyszłe narodziny nowego członka rodziny.

Część przyszłych matek od razu sporządza listę produktów, które chciałyby otrzymać w tym dniu. Są to najczęściej rzeczy praktyczne i przydatne w pierwszych miesiącach życia maluszka – śpioszki, kocyki, ręczniczki, maskotki, kosmetyki. Dodatkowo na liście można znaleźć przeznaczoną dla niemowlęcia wanienkę czy produkty do pielęgnacji – kremy, zasypki, olejki – przeznaczone specjalnie dla skóry dziecka. Jeżeli chcemy wyjść poza listę podstawowych produktów – czym można zaskoczyć młodą mamę?

Akcesoria

Prawdopodobnie na liście znalazł się ręcznik. Może warto rozejrzeć się i wybrać taki z kapturkiem i misiowymi uszkami. A może maskotki? Zamiast zwykłego pluszaka kup gryzak połączony z misiem. Ostatnio bardzo modny stał się miś ułatwiający zasypianie. Po włączeniu przycisku dziecko usłyszy znajome dźwięki z brzuszka mamy, co utuli je do snu i ułatwi cały proces usypiania.

Smoczki

Dobrych smoków nigdy zbyt wiele! Gubią się na potęgę… Zatem pobaw się formą – kolorowe i przeźroczyste. Może takie z wąsami, a może takie z brodą? Ze sznureczkiem, który zapobiega upuszczeniu na podłogę lub specjalnym pojemniczkiem do noszenia w torebce. Zabawne i praktyczne smoki są ciekawą alternatywą – potem zdjęcia z maluszkiem z smokowymi wąsami są świetną pamiątką!

Albumy

Na rynku można dostać albumy dla młodych rodziców. Mają one liczne zakładki, podziały na miesiące czy nawet miejsce do obicia w zaprawie gipsowej dłoni czy stópki dziecka. Wydaje się to infantylne, natomiast za kilka lat będzie to niesamowita pamiątka, którą odkopie się, gdy 5 latek zapyta „mamo, skąd się wziąłem?”. Pokazanie historii na pewno wprawi rodziców w czar wspomnień, natomiast maluch prześledzi swoje losy i będzie mógł ukształtować swoją tożsamość i przynależność do rodziny.

Chusta

Ciekawym pomysłem może okazać się chusta. W pierwszych miesiącach życia sprawdzi się ta elastyczna – jest to bardzo komfortowy sposób noszenia dziecka. Potrzeba bliskości pomiędzy rodzicem a maleństwem zostaje w pełni zaspokojona. Co ciekawe, dzięki takiemu kawałkowi materiału młoda mama będzie mogła bez skrępowania karmić maluszka nawet w zatłoczonym centrum handlowym – jej wiązanie powoduje, że nikt z zewnątrz nie dostrzeże tej intymnej chwili między matką a dzieckiem.

Przed wybraniem się na baby shower warto chwilę zastanowić się co będzie przydatne, praktyczne i zarazem zabawne dla rodziców i dziecka. Pierwsze dni są najtrudniejsze, a ułatwienie sobie ich za pomocą małych przydasiów pozytywnie wpłynie na całą rodzinę.

Artykuł powstał przy współpracy sklepu z akcesoriami dla mamy i taty: gomama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię