Baldessarini – styl i elegancja ubrań i perfum

0
1716

Marka Balessarini tworzy niezwykle eleganckie ubrania dla prawdziwych, dojrzałych mężczyzn, którzy wiedzą czego chcą i mają poczucie smaku i stylu. Mając świadomość, że również zapach określa charakter ubrań w 2002 roku pojawiły się na rynku pierwsze perfumy tej marki. Co warto jeszcze wiedzieć o firmie Baldessarini i jej twórcy?

Werner Baldessarini – założyciel firmy Baldessarini

Werner Baldessarini jest synem hurtownika tekstylnego. Urodził się 23 stycznia 1945 r, w Austrii a swoje nazwisko odziedziczył po dziadkach, którzy byli włoskiego pochodzenia. Po ukończeniu szkoły poszedł w ślady ojca i został kupcem tekstylnym. Swą karierę w branży modowej rozpoczął jako sprzedawca domu mody Wagenheimer w Monachium. W 1975 Baldessarini rozpoczął pracę dla międzynarodowego producenta odzieży HUGO BOSS w Metzingen. Podczas pracy dla HUGO BOSS Baldessarini nie tylko tworzył kolekcje, był również szefem sprzedaży i projektantem odpowiedzialnym za postępy projektu Boss. W 1988 roku został powołany na stanowisko dyrektora HUGO BOSS AG.

W czasie, gdy był dyrektorem zarządzającym, obroty Hugo Bossa wzrosły o ponad 400 milionów euro. W 2002 roku przedłużono mu kontrakt jako członka zarządu jednak Baldessarini postanowił odejść. Jego następcą w HUGO BOSS, został Bruno E. Sälzer.

Baldesarinni stworzył zaś własną markę zajmującą się sprzedażą eleganckich ubrań, skierowaną specjalnie do świadomych siebie dojrzałych mężczyzn. A także wypuścił na rynek swoje linie męskich perfum Baldessarini.

3_baldessarini-–-styl-i-elegancja-ubran-i-perfum

Moda Baldessarini

W 1993 Baldessarini stworzył dla Hugo Boss AG specjalną markę luksusowych ubrań dla mężczyzn wykreowaną pod jego nazwiskiem. Rok później na rynku pojawiła się pierwsza kolekcja ubrań, zaś jej twarzą został odkryty jako model Charles Schumann właściciel baru znany dzięki swojej książce koktajlowej. Swą działalność projektant kontynuował również po odejściu z Hugo Boss.

Kolekcja ubrań marki Baldessarini skierowana jest do pewnych siebie mężczyzn sukcesu, kosmopolitycznych dżentelmenów, którzy jednocześnie nie odczuwają potrzeby wyglądania zbyt poważnie. Kolekcje są oparte są o ponadczasową elegancje łączącą się z niekonwencjonalnym stylem i zamiłowaniem do szczegółów oraz wysokiej jakości wyselekcjonowanymi materiałami.

Zachwyca ultralekkimi jedwabnymi garniturami i dwurzędowymi kaszmirowymi marynarkami, skórzanymi kurtkami bomber i kurtkami ze skórzanymi ozdobami. Charakterystyczne dla Baldessariniego detale, takie jak perforowana skóra, kontrasty pod kołnierzem i małe dodatkowe kieszenie, a także bogato zdobione guziki.

2_baldessarini-–-styl-i-elegancja-ubran-i-perfum

Zapachy Baldessarini

Kiedy w 2002 roku Werner Baldessarini postanowił odejść z Hugo Boss by założyć własną markę, zajął się nie tylko tworzeniem eleganckich kolekcji. Mając świadomość, że również zapach określa charakter ubrań wypuścił w tym samym roku pierwsze perfumy swojego autorstwa – Ballesarini Eau de Cologne, które promowało hasło„Odróżnia mężczyzn od chłopców”.

Rozpoczął również współpracę z niemiecką firmą Mäurer & Wirtz produkując z nimi kolejne zapachy swojej marki. Perfumy Baldesarinni wymyślane przez tego światowej klasy projektanta, cechują się wysoką jakością, są również niekonwencjonalne i innowacyjne. Są symbolem marki odzwierciedlającym jej niepowtarzalny charakter. Będą doskonale pasować każdemu dynamicznemu i niezależnemu mężczyźnie ze stylem, który podąża własną drogą.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię