Jak wiązać sneakersy? Najciekawsze eksperymenty ze sznurówkami

0
6905

Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż wiązanie butów. Jako dzieci opanowujemy tę niezwykłą umiejętność i robimy to od tej chwili niemal każdego dnia. A jednak – jak wszystko w modzie – nawet sznurówki potrafią zaskoczyć. Nie dość, że występują pod różnymi postaciami – na przykład wymyślnych kokard – to jeszcze można wiązać je na wiele sposobów. Odpowiednie sznurowanie to z jednej strony gwarancja wygody i bezpieczeństwa podczas treningu, a z drugiej atrakcyjny wygląd w postaci dodatkowego atutu zarówno damskich, jak i męskich sneakersów. Nawet nie domyślacie się, jak fantazyjne kształty mogą przyjąć sznurówki sportowych butów!

Wiązanie równoległe

Prostym, lecz atrakcyjnym sposobem wiązania sneakersów adidas czy Nike jest równoległe przeplatanie sznurówek. Jak to zrobić? Wystarczy zacząć od drugiej dziurki od góry. Przeciągamy sznurówkę do sąsiedniej szlufki na tym samym poziomie, po czym prowadzimy ją pod spodem do kolejnej (pomijając jedną!). Wtedy znów przeciągamy sznurówkę do sąsiedniej dziurki i ponownie spodem przewijamy ją dwie szlufki niżej. Gdy dotrzemy do samego dołu, w ten sam sposób wracamy ku górze – tym razem używając pominiętych wcześniej dziurek. W chwili dotarcia do miejsca, gdzie zaczęliśmy, wiążemy oba końce sznurówki, pamiętając, by znalazły się pod spodem, nie na widoku. Zbędne fragmenty należy obciąć.

W ten sposób otrzymujemy estetycznie wyglądające sznurowanie, układające się w równie linie. Unikamy też kokardki, która zasłaniałaby buty. Ciekawym wariantem tego samego eksperymentu jest wykorzystanie dwóch sznurówek, w dwóch różnych kolorach. Możemy zacząć od samej góry, zostawiając tym razem trochę sznurka na kokardkę. Gdy metodą pomijania co drugiej szlufki dotrzemy na sam dół, wiążemy ją z drugą sznurówką. Tę wykorzystujemy do powrotu tym samym sposobem. Dzięki temu co drugi rząd ma inny kolor, a kokarda ekstrawagancko łączy obie barwy. Szczególnie ciekawie będą wyglądały tak zasznurowane męskie i damskie buty Puma oraz Vans.

Wiązania skośne i jodełkowe

Warto pamiętać o tym, że sznurówki można przeplatać nie tylko pomiędzy bezpośrednio sąsiadującymi ze sobą szlufkami, ale również na ukos. Taka metoda nie różni się wiele od tradycyjnej – zaczynając od pierwszej z góry dziurki, musimy tylko pominąć kilka tych po drugiej stronie. Od pierwszej po prawej przeciągamy sznurówkę na przykład do czwartej po lewej. Reszta idzie „po staremu”. Niby żadna zmiana, a wzór, który powstaje w efekcie, robi nie lada wrażenie! Ta młodzieżowa metoda da wspaniałe rezultaty zwłaszcza w damskich i męskich sneakersach Nike czy Reebok.

Girl tying shoelaces on sneakers, put his foot on a wooden bench in the Park
Girl tying shoelaces on sneakers, put his foot on a wooden bench in the Park

Kokardka na środku buta

Paniom może spodobać się wiązanie damskich butów Puma w taki sposób, by kokardka znalazła się na poziomie środkowych rzędów sznurówki. Ta metoda wymaga rozpoczęcia i zakończenia przeplatania w środku buta – reszta zależy już wyłącznie od wyobraźni.

To zaledwie parę najprostszych sposobów sznurowania męskich i damskich sneakersów. Jest ich znacznie więcej! Puśćcie wodze fantazji i wymyślajcie kolejne!

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię