Bezpieczne tarasy i balkony

0
1183
jaki taras
Przełom lata i jesieni to dobry czas na stworzenie strefy rekreacyjno-wypoczynkowej na naszym tarasie czy balkonie. Wracając z wakacyjnych wojaży myślimy o przytulnym domu, który na nas czeka, ale równie chętnie planujemy spotkania z przyjaciółmi, podczas których podzielimy się jeszcze ciepłymi wspomnieniami urlopowych przygód. Jeśli spotkanie powakacyjne to tylko na tarasie lub patio. Póki ostatnie letnie wieczory pozwalają jeszcze na plenerowe imprezy. Jak zabrać się za przygotowanie tarasu na przyjęcie? W stworzeniu pomysłowej aranżacji bardzo pomogą nam na pewno gumowe nawierzchnie bezpieczne.

Minimum luksusu

Pomysłowo zaprojektowany taras może być nam idealnym miejscem wypoczynku niemal przez cały rok. Guma na taras to dziś niezbędne minimum luksusu. W związku z tym, że każdy balkon, taras, weranda, czy patio są narażone na wpływ czynników atmosferycznych, nasza posadzka musi być odporna na zmiany temperatur, wiatr, deszcz i promieniowanie słoneczne. Gumy na balkon, czy taras są też wodoprzepuszczalne, antypoślizgowe i posiadają właściwości izolacyjne. Nadto wzmocniona struktura płyt zabezpiecza nawierzchnię przed trwałymi odkształceniami, co oznacza możliwość postawienia na niej nawet najcięższych mebli ogrodowych, czy żeliwnego grilla.

Dobry plan

Projektując plan zagospodarowania naszego tarasu lub balkonu, najpierw musimy więc wybrać odpowiednią nawierzchnię, która spełni nasze potrzeby. Dostępne na rynku gumy na balkon oferowane przez Flexizone, wykonane są z tworzywa SBR lub EPDM. Nawierzchnie te są odporne na tzw. starzenie termiczne, ponadto mają antypoślizgowe krawędzie, zapobiegające potknięciom. Są łatwe w utrzymaniu w czystości – wystarczy umyć je czystą wodą bez detergentów. W opcji specjalnej płyty posiadają certyfikat palności klasy Cf1-s1. Wszystkie gumy na taras posiadają atest PZH, co oznacza że ich powierzchnia jest bezpieczna w kontakcie ze skórą oraz atesty niezbędne do stosowania wyrobów gumowych w tym zgodność z najnowszą normą PN-EN 1177:2018 i atest TÜV.

Łatwy montaż

Guma na taras z powodzeniem stosowana jest również jako forma nadania kolorowego rozgraniczenia np. strefy sportowej i wypoczynkowej, zwłaszcza że idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie wykonywane są różnego rodzaju aktywności np. gimnastyka, posiłek przy stole ogrodowym, czy zabawa klockami. Guma na balkon może być układana bezpośrednio na każdym równym podłożu jak beton, membrana EPDM, czy papa, bowiem łatwy montaż to kolejna zaleta nawierzchni gumowych. Gdy wybór posadzki mamy już za sobą, możemy realizować pozostałe punkty projektu. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę zarówno mebli ogrodowych, parasoli słonecznych, leżaków, hamaków etc. Bez wątpienia każdy znajdzie coś idealnego dla siebie, a i szansa na przeceny rośnie z każdym dniem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię