Niebawem powrót do szkoły

0
765

Wkrótce uczniowie wrócą do szkół, a młodsze dzieci do ukochanych przedszkoli. Część z nich już powróciło do sal po miesięcznej przedszkolnej przerwie wakacyjnej, jednak większość korzysta jeszcze z ostatnich dni wakacji. Placówki edukacyjne i opiekuńcze kończą już przygotowania na przyjęcie uczniów, jednak wiele jeszcze trwa w ferworze remontów i przygotowywań sal lekcyjnych etc. Przy okazji odnawiania pomieszczeń wewnątrz budynków, warto przyjrzeć się również zewnętrznym strefom sportowym i rekreacyjnym.

Bezpieczny plac zabaw

Po wakacyjnej przerwie dobrze sprawdzić w jakiej formie jest wyposażenie i nawierzchnia placu zabaw, nim najmłodsi sami sprawdzą ich wytrzymałość podczas zabawy. Najczęściej polecanymi posadzkami, obecnie są gumowe nawierzchnie bezpieczne. Wśród nich wyróżniamy maty i płyty gumowe, nawierzchnie wylewane oraz kostkę gumową. Produkty te są wyjątkowo odporne na wpływ czynników atmosferycznych, w tym na promieniowanie UV, deszcz i mróz. Wszystkie nawierzchnie gumowe posiadają wysokie właściwości antypoślizgowe, znacznie łagodzą skutki upadku i zmniejszają ryzyko powstania kontuzji. Są też wysoce odporne na czynniki zewnętrzne, a ich powierzchnia jest miękka i przyjemna w dotyku. Nie bez znaczenia jest również łatwość utrzymania posadzki w czystości.

Doskonała nawierzchnia

W szerokiej ofercie produktów dostępnych na rynku, znajdziemy również bezpieczne nawierzchnie doskonałe nie tylko jako podłoże na plac zabaw, ale też pod siłownie zewnętrzne, czy boiska. Produkty wyróżniają się bezpieczeństwem stosowania, wysoką trwałością i odpornością na ścieranie. Powinny również posiadać niezbędne certyfikaty. Przykładowo, wszystkie nawierzchnie Flexizone, produkowane są zgodnie z najwyższymi światowymi normami czego potwierdzeniem jest m.in. certyfikat TUV Nord. Nawierzchnie spełniają również wymagania normy PN-EN1177-2019 oraz wymagania innych norm obowiązujących w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Posiadają też Certyfikat HIC – czyli tzw. Certyfikat bezpiecznego upadku, który potwierdza wysokie bezpieczeństwo stosowania.

Specjalna formuła

Nawierzchnia placu zabaw musi być przede wszystkim bezpieczna i odporna na czynniki zewnętrzne. Nawierzchnie gumowe cieszą w tym względzie największą popularnością. Zawdzięczają ją specjalnej formule mieszanki, z której są wykonane. Tworzy się je bowiem, przy udziale syntetycznego kauczuku, materiału nadzwyczaj odpornego na ścieranie i uszkodzenia. Nawierzchnie gumowe znajdują zastosowanie również w przydomowych strefach relaksu np. jako posadzki balkonowe, tarasowe i na patio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię