Bezpieczne wakacje nad morzem?

0
669

Każdy z nas pragnie pojechać nad morze, by posłuchać szumu fal i odpocząć od codziennych obowiązków. Co jest tak magicznego w morzu, że niezależnie od tego, czy jesteśmy singlami, czy mamy już sporą gromadkę pociech, pragniemy poopalać się w słońcu, wykąpać w chłodnym Bałtyku i spróbować nadmorskich przysmaków? Z drugiej strony magia może bardzo łatwo zniknąć jeśli nie zadbamy o bezpieczeństwo w czasie wakacji. Krem samoopalający, kapok – czy to wszystko, co powinniśmy wiedzieć o bezpiecznych wakacjach nad morzem?

 1. Pewny transport
  Jeśli wybraliśmy samochód jako nasz główny środek transportu nad polskie morze, powinniśmy sprawdzić dokładnie jego stan techniczny. Najlepiej wybrać się do mechanika, który określi dokładnie, czy samochód nie posiada żadnych usterek i nie zrobi nam niemiłej niespodzianki po drodze.
  Poza tym upewnijmy się, że posiadamy w samochodzie apteczkę, ważną gaśnicę i koło zapasowe.
  Na temat polskich dróg krążą już legendy, dlatego najlepiej jeszcze przed wyjazdem sprawdzić w Internecie wszystkie objazdy, roboty drogowe i inne „udogodnienia”, aby nie okazało się, że z zaplanowanych 4 godzin drogi pozostanie tylko niesmak.
  Sprawdźcie przed podróżą klimatyzację – jej brak może doprowadzić do przegrzania organizmu, a nawet omdlenia podczas upałów!
 2. Gorące słońce
  Wakacje nad morzem to dla połowy z nas czas na wodę, dla drugiej połowy czas na opalanie. Jeśli należmy do tej drugiej połowy, powinniśmy mieć się na baczności. Promienie słońca są bardzo niebezpieczne zwłaszcza w godzinach południowych. Warto sprawdzić indeks promieniowania UV w bieżącej miejscowości, np. Darłówek, aby zobaczyć bezpieczne godziny przebywania na słońcu.
  Jeśli decydujemy się na opalanie, zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie. Krem z filtrem powinniśmy dobierać do swojego fototypu skóry – gdyż innej ochrony potrzebują osoby o jasnej karnacji, a inne o oliwkowej skórze i brązowych włosach. Pamiętajmy o tym, że zbyt intensywne przebywanie na słońcu morze doprowadzić do poparzeń, a nawet rozwoju nowotworu skóry!

Jeśli chcecie poznać pozostałe porady na temat bezpiecznych wakacji nad morzem wpadnijcie na naszego bloga pod adresem: http://www.apartamentydarlowko.pl/blog

Znacie wszystkie numery ratunkowe? Warto wydrukować je i mieć zawsze pod ręką!

bezpieczni-nad-morzem

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię