Bliskość od pierwszych chwil

0
1016

Już od pierwszych chwil życia dziecka trzeba mu zapewnić jak najwięcej bliskości. Dlatego wielu rodziców decyduje się na spanie razem z nim. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, gdyż pomaga maluchowi na szybszą adaptację do nowych warunków oraz pozwala na szybsze zbudowanie relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Tworzy się wówczas niewidzialna nić porozumienia, która daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i bliskości, które są tak ważne już od pierwszych chwil jego życia. Bez tego trudno było by mu się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ale czy takie wspólne spanie z dzieckiem zawsze jest bezpieczne?

Bezpiecznie dzień i w nocy

Zalety spania z dzieckiem podkreśla wielu specjalistów. Jednak wielu młodych rodziców obawia się, że w czasie snu mogą przez przypadek zrobić maleństwu krzywdę np. przygnieść je lub potrącić. Jest to oczywiście prawdopodobne, dlatego chcąc spać z dzieckiem warto sięgnąć po praktyczne rozwiązania takie jak specjalne kojce dla noworodków, które są nowością na polskim rynku. Tego typu produkty znajdują się w ofercie firmy Super Mami. Kojec jest tak skonstruowany, żeby otulać szczelnie maluszka, chroniąc go jednocześnie przed ryzykiem przygniecenia. Jest to idealne rozwiązanie dla noworodków i wcześniaków, szczególnie w pierwszym okresie ich życia. Warto podkreślić, że maluch otulony bliskością i ciepłem mamy czuje się o wiele bezpieczniej i pewniej, co sprawia, że szybciej i lepiej się rozwija i przystosowuje do nowych realiów.SONY DSC

Nie tylko kojec

Kojec dla niemowląt Super Mari to produkt niezwykle uniwersalny. Może on zastąpić materacyk do łóżeczka, łóżeczko turystyczne i wkładkę do wózka. Jego zaletą jest to, że pozwala na przeniesienie dziecka z jednego miejsca w drugie bez wybudzenia go ze snu. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka, gdyż w czasie snu dziecko rozwija się i ma okazje do odpoczynku po pełnym wrażeń aktywnym czasie. Dodatkowo kojec podpiera plecki maluszka tak, żeby nie miał on możliwości przewrócenia się z boku na plecy. Znacznie zmniejsza to ryzyko zakrztuszenia się pokarmem.

Kojec ten może także pełnić rolę otulacza, który pomoże ukoić i uspokoić maluszka, a także odtworzyć warunki panujące w brzuchu mamy.

Produkt ten jest także niezastąpiony w czasie dłuższych wyjazdów, gdzie trzeba przenocować w obcym miejscu. Kojec będzie wówczas doskonałym łóżeczkiem turystycznym, gwarantującym maluchowi poczucie bezpieczeństwa w czasie snu. Jednocześnie zabierając ze sobą takie łóżeczko dbamy o higienę oraz zdrowie maluszka.

Więcej informacji o kojcach dla  noworodków – Kojce dla noworodków

  kojec

  kojec

  Łóżka dla dzieci

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Wpisz swojeimię