Bon Dodo – cudownych snów

0
1337

Spośród wielu rodzajów pościeli do łóżeczka dostępnych na rynku polskim na szczególną uwagę zasługuje pościel do łóżeczka firmy BONDODO. Charakteryzuje ją niezwykle delikatna bawełna organiczna oraz dużych rozmiarów welurowe aplikacje z bajkowymi motywami niedostępne w żadnej innej marce pościeli dziecięcych. Ponadto do większości kolekcji pościelowych można dobrać łóżeczko dziecięce oraz wiele innych akcesoriów jak kocyki, rożki dziecięce, śpiworki, baldachimy i inne.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak zastosowany tu rodzaj bawełny. Bawełna organiczna obok wyczuwalnych dla każdego walorów dotykowych ( bardzo delikatna w dotyku) jest przede wszystkim najzdrowszą odmianą bawełny i szczególnie polecana jest właśnie dla noworodków. Delikatna skóra noworodka z łatwością absorbuje wszystkie pozostałości chemikaliów używanych przy produkcji bawełny tradycyjnej począwszy od sztucznych nawozów, które przy uprawach bawełny wykorzystywane są w ogromnych ilościach, nieporównywalnych z żadnymi innymi uprawami a skończywszy na chemii używanej w końcowej fazie produkcji, która ma za zadanie oczyszczanie i poprawianie jej jakości i oraz wydajność. W przypadku dorosłego człowieka nie stwarza to żadnego zagrożenia dla jego zdrowia, tak w przypadku noworodków ich delikatna skóra może reagować alergicznie na wszystkie pozostałości chemii przemycone w bawełnie. Stąd tak wielu specjalistów poleca pościel dla noworodka z bawełny organicznej.

Bawełna stosowana w produktach firmy BON DODO została przebadana w niezależnym laboratorium i spełnia wymagania dla produktów dla niemowląt zgodne z normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej:
– ma odczyn pH zgodny z normą bezpieczeństwa i odpowiada naturalnemu odczynowi skóry,
– nie zawiera żadnych czynników rakotwórczych,
– zawartość wolnych formaldehydów nie przekracza dopuszczalnych wartości,
– nie zawiera żadnych barwników alergizujących,
– jest odporna na pot i ślinę.

Łóżeczka niemowlęce oferowane przez Bon Dodo nawiązują tematyką do kolekcji pościeli. Najbardziej znaną kolekcją na polskim i europejskim rynku jest kolekcja I Love przedstawiająca przepięknego welurowego misia z napisem I Love Mummy and Daddy. Występuje ona w trzech kolorach: niebieskim, beżowym i różowym. Do pościeli mamy do wyboru łóżeczko w kolorze teak i w kolorze naturalnej sosny. Drugą kolekcją pod względem zainteresowania jest kolekcja Bears. Występuje w takich samych kolorach jak kolekcja I love oraz posiada takie same wersje łóżeczek. Dużym zainteresowaniem cieszy się także pościel do łóżeczka z kotkiem, który wykonany jest w aplikacji welurowej. Pościel z kotkiem to kolekcja Sweet Dreams. Dostępna kolorystyka niebieska i beżowa. Niewątpliwą zaletą produktów Bon Dodo jest przede wszystkim ich ponadprzeciętna jakość. Decydując się na zakup łóżeczka, pościeli czy też innych akcesoriów dla noworodka możemy mieć pewność, że dzięki solidności wykonania wystarczą nam dla więcej niż jednego dziecka.

Dodatkowym atutem jest także bardzo duży wybór solidnie wykonanych łóżeczek z prawdziwego, litego drewna . Występują one w różnych kolorach i nawiązują tematyką i kolorystyką do oferowanych zestawów pościeli i akcesoriów niemowlęcych. W odróżnieniu od innych producentów, do produkcji łóżeczek nie wykorzystuje się płyt wiórowych, które są znacznie tańsze ale i mniej wytrzymałe od tradycyjnego drewna. Wykorzystanie płyt wiórowych na frontach łóżeczek ma przede wszystkim na celu znaczne obniżenie ceny, która determinuje decyzje o zakupie konkretnego modelu.

 

 

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię