Chrzciny. Jak zorganizować piękne przyjęcie?

0
1337

Chrzest Święty to bardzo ważne wydarzenie. Wiąże się z nim wiele przygotowań, które mogą stanowić nie lada wyzwanie dla wielu mam. Jest to podniosła uroczystość, która stanowi okazję do spotkania dla całej rodziny. Czasem jest to naprawdę duża ilość osób, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie przyjęcia, tak by nic nie zakłóciło tego ważnego dnia.

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Wszyscy rodzice muszą zmierzyć się z podstawowym dylematem: czy przyjęcie zorganizować w domu, czy może w restauracji? Każdy na pewno podejdzie do tej kwestii indywidualnie. Zanim jednak się na coś zdecydujemy, warto przemyśleć ilu gości chcemy zaprosić, ilu z nich będzie potrzebować noclegu i jaką sumą pieniędzy dysponujemy. Jeśli planujemy zaprosić dużą ilość osób i wiemy, że trudno będzie nam pomieścić ich w domu, to warto pomyśleć nad wynajęciem sali restauracyjnej, np. w Hotelu Solec. Rozwiązanie to zapewnia nam także większy komfort świętowania. Nie musimy martwić się obsługą gości, możemy za to poświęcić więcej czasu dziecku, które po ceremonii w kościele na pewno będzie rozdrażnione.

Zalety przyjęcia w restauracji

chrzciny-imoreza (3)W ostatnim czasie bardzo modne są przyjęcia z okazji Komunii Świętej lub Chrztu Świętego organizowane w restauracji. Dzieje się tak, ponieważ rozwiązanie to zapewnia dużo wygody. Rodzice jeszcze przed chrzcinami wybierają salę oraz menu, natomiast później już o nic nie muszą się martwić. Obsługa restauracji przygotowuje wszystko za nich oraz dba o prawidłową obsługę gości. Wszystkie mamy chwalą sobie przyjęcia w restauracji, ponieważ mogą w spokoju zająć się dzieckiem. Mają także więcej czasu na rozmowę z gośćmi. Nie muszą co chwilę biec do kuchni aby donieść coś na stół, a po skończonej uroczystości nie martwią się sprzątaniem. Zorganizowanie przyjęcia w restauracji daje większe możliwości w kwestii liczby gości oraz urozmaiconego menu. Oczywiście koszt przygotowania uroczystości w domu jest mniejszy niż w restauracji. Jest to jednak bardziej problematyczne i stresujące.

Jak wybrać dobry lokal?

Decydując się na przyjęcie w restauracji, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Jednym z nich jest sala, która powinna być na tyle duża, aby mogła pomieścić wszystkich gości. Warto również zapoznać się z opiniami o wybranej restauracji, np. czy przygotowują smaczne posiłki i jaka jest jakość obsługi. Istotne jest również zapewnienie odosobnionego miejsca, w którym będzie można spokojnie nakarmić lub przewinąć malucha. Dobrym pomysłem jest wynajęcie sali restauracyjnej znajdującej się w hotelu. Najczęściej wtedy dla mamy i dziecka przeznacza się jeden pokój z łazienką. W ten sposób można również łatwiej zorganizować nocleg dla osób, które na uroczystość przyjechały z daleka.

Świetnym miejscem na zorganizowanie uroczystego przyjęcia jest Hotel Solec pod Warszawą. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Można zatem wyjść na chwilę z dzieckiem na spacer, wyciszyć się lub zorganizować ciekawą sesję zdjęciową. Hotel ten zapewnia doskonałą kuchnię oraz profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie, przy zachowaniu przystępnych cen.

chrzciny-imoreza (1)

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię