Nie lekceważ próchnicy u swojego dziecka

0
726

Wiele osób bagatelizuje problemy dotyczące swoich zębów i dziąseł. Dzieje się tak z różnych powodów – część osób nie znajduje czasu na wizyty u dentysty, niektórzy nie leczą zębów z powodu strachu przed bólem, a inni bagatelizują zły stan swojego uzębienia i dziąseł. Tymczasem nieleczone choroby zębów i dziąseł prowadzą nie tylko do utraty zębów, ale także do poważnych chorób, pustoszących organizm.

Bagatelizowana próchnica i choroby dziąseł powodują m.in. bóle głowy i zatok, zwiększają ryzyko cukrzycy, problemów z nerkami, stawami, a nawet zawału serca. Dlatego też stomatolodzy nawołują do tego, by dbać o higienę jamy ustnej, chodzić na wizyty kontrolne do dentysty i leczyć swoje zęby wtedy, gdy zmiany chorobowe nie są jeszcze zaawansowane. Jedną z placówek, oferujących szeroki zakres usług stomatologicznych, jest znajdująca się w Chorzowie Galeria Zdrowia Medica, która posiada swoją stronę internetową gzmedica.pl.

Poradnia stomatologiczna jest jedną z licznych poradni specjalistycznych w Galerii Zdrowia Medica. Placówka umożliwia skorzystanie z usług specjalistów z zakresu stomatologii zachowawczej oraz protetyka i ortodonty. Oferta skierowana jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Stomatolodzy oferują m.in. zabiegi profilaktyczne, takie jak: usuwanie kamienia nazębnego i osadu, lakowanie bruzd oraz fluoryzacja uzębienia. W poradni przeprowadzane jest także leczenie zachowawcze i kanałowe oraz usuwanie zębów. W zakresie protetyki wykonywane są korony i mosty porcelanowe, protezy szkieletowe i akrylowe oraz licówki porcelanowe. Natomiast w zakresie ortodoncji prowadzona jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu i niedoskonałości szczękowo-twarzowych u dzieci i dorosłych. W tym celu placówka posługuje się nowoczesnym sprzętem, który pozwala na konstruowanie mało widocznych aparatów ortodontycznych.

Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe, ale również proste i równe zęby. Wyleczone z próchnicy i wyprostowane za pomocą aparatu ortodontycznego zęby mają wpływ na samopoczucie pacjenta, który zyskuje pewność siebie, okazując zadowolenie bez zbędnego zasłaniania ust i skrępowania. Zadbany uśmiech to nie tylko komfort wizualny, ale także zminimalizowane ryzyko ponownego pojawienia się próchnicy i chorób przyzębia.

Nasilone stany zapalne przyzębia, nazywane parodontozą, są niebezpieczne dla organizmu, bowiem przyczyniają się do zachorowania na cukrzycę. Mogą być także niebezpieczne dla kobiet w ciąży i powodować przedwczesne porody oraz niską wagę urodzeniową noworodków. Kobiety w ciąży są bardziej podatne na próchnicę i nadwrażliwość zębów, jeśli często wymiotują, gdyż zęby są poddawane działaniu kwasu żołądkowego, który niszczy szkliwo. Dlatego też zaleca się, by ciężarne odwiedzały stomatologa przynajmniej raz na 3 miesiące.

Chore zęby i nieprawidłowy zgryz mają wpływ na cały organizm oraz na samopoczucie pacjentów. Powodują m.in. nieświeży oddech, który jest zjawiskiem uciążliwym nie tylko dla chorego, ale również dla jego otoczenia. Z różnych powodów należy zadbać więc o stan swojego uzębienia. Warto udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. Profesjonalną pomoc stomatologiczną można uzyskać m.in. w Galerii Zdrowia Medica w Chorzowie, której szczegółowa oferta znajduje się na stronie internetowej gzmedica.pl.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię