Co warto wiedzieć o wypadaniu włosów?

0
984
Kondycja włosa potrafi powiedzieć wiele o ogólnym zdrowi człowieka. Niestety, problem z wypadaniem włosów bywa dosyć powszechny. Często problem ten bywa źródłem kompleksów. Jak sobie z nim radzić i co warto o nim wiedzieć?

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Nadmierne wypadanie włosów z głowy może dotyczyć się zarówno mężczyzn jak i kobiet. Odpowiedzialnych za ten proces jest wiele czynników. Zaczniemy od panów, bo to oni borykają się z tym problemem najczęściej, Genetyka w tym przypadku jest nie ubłagana, jeżeli nasz dziadek miał problem z łysieniem a nasz tata podzielił los dziadka najprawdopodobniej możemy spodziewać się tego samego.  Na naszą niekorzyść działa testosteron męski hormon płciowy. Owszem to dzięki niemu mamy bujne owłosienie na klatce piersiowej oraz na rękach i nogach. Wysoki poziom testosteronu wpływa znacząco na szybsze łysienie. Nie jest to tylko problem panów po 50-tce, bo z takim samym problemem mogą borykać się również młodzi mężczyźni. Nie jest to jedyny czynnik, gdyż wpływ na wypadanie włosów ma też niezdrowa dieta oraz stres, który znacząco przyczynia się do wypadania włosów. To w jakim środowisku żyjemy i to, ile pracujemy a także jak długo odpoczywamy bezpośrednio wpływa na stan naszych włosów na głowie.

Panie natomiast powinny wiedzieć, że im włosy również mogą wypadać. Kobiety również są narażone na łysienie androgenowe wywoływane genetycznie. Poza tym, ryzyko wypadania włosów wzrasta po ciąży, kiedy spadnie poziom Estrogenu, czyli żeńskiego hormonu płciowego.  Ponadto, zagrożone są kobiety w trakcie lub po menopauzie oraz panie, które niedawno odstawiły tabletki antykoncepcyjne. Podobnie jak w przypadku mężczyzn nieodpowiednia dieta, nadmiar stresu oraz stosowanie kosmetyków obciążających włosy to czynniki które mogą mieć istotny wpływ na problem z utrzymaniem włosów w dobrej kondycji.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? Jednym ze sposobów jest przeszczep.

Sposobów na wypadanie włosów jest wiele. Na rynku dostępnych jest sporo medykamentów wspomagających wzrost włosów. Ponadto, najważniejsza jest profilaktyka (odpowiednia dieta, brak stresu, ograniczenie używania kosmetyków obciążających włosy).

Szczególnie interesującym rozwiązaniem wydaje się bezinwazyjny przeszczep włosów. Jest to zabieg, który polega nie tyle na przeszczepie samych włosów co cebulek włosowych z których włos wyrasta. Zabieg ten jest skuteczny, jednak nie sprawdza się u każdego pacjenta. Nigdy nie ma gwarancji, że cebulki się przyjmą. Zabieg jest be bolesny. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Może być nieco nużący w końcu chwile to trwa trzeba przecież usadowić na swoim miejscu kilka tysięcy cebulek włosowych. Można go wykonać zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Wedle powszechnej opinii zabieg przeszczepu włosów jest bardzo obiecującą metodą walki z łysieniem, z tego względu, że efekty po udanym przeszczepie potrafią być bardzo zadowalające.

Źródło zdjęcia:

Anastasiya 99  / Shutterstock.com

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię