Ramy łóżek, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
1565
Nie ulega wątpliwości, że na jakość snu wpływa przede wszystkim materac. Ramy łóżek nie mogą być jednak pomijane, gdyż to od nich zależy stabilność mebla, jego funkcje praktyczne, a także estetyka całości. Na co więc zwrócić uwagę przy takim zakupie, aby podjąć możliwie jak najlepszą decyzję?

Ramy łóżek, czyli wielkość przede wszystkim

Kluczowym aspektem przy podejmowaniu decyzji o wyborze jest oczywiście wielkość konstrukcji, która wpłynie na to, jaki materac zostanie potem zakupiony. W przypadku mebli dla dwóch osób najmniejsze materace mają szerokość około 120 cm, choć nie zawsze będą one komfortowe. Dlatego też eksperci doradzają, aby ramy łóżek przeznaczone dla 2 osób miały około 160 cm szerokości, oczywiście o ile pozwala na to wielkość sypialni.

Warto zwrócić też uwagę na wysokość ramy. Jest to niebagatelna kwestia zwłaszcza przy zakupie łóżka dla dziecka lub dla starszej osoby, gdyż mebel zbyt wysoki może być po prostu niekomfortowy lub wręcz niebezpieczny w przypadku wstawania.

Praktyczność? Niemniej istotna

Wiemy już, jakie wymiary są optymalne – zwłaszcza pod względem szerokości – oraz dlaczego kwestia ta jest tak ważna. Nie można jednak zapominać o praktyczności, jak się bowiem okazuje rama łóżka może pełnić dodatkowo funkcję zapasowego schowka, np. na pościel. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zwłaszcza w małych domach i mieszkaniach, w których każda taka przestrzeń jest niemalże na wagę złota. Dlatego też jeśli dysponuje się małym metrażem, zdecydowanie warto wybierać spośród asortymentu ram ze schowkami albo szufladami.

Oczywiście bez nich także można sobie poradzić, w ofertach wielu sklepów są bowiem dostępne wsuwane pudełka pod łóżko, które również mogą być dobrym rozwiązaniem. Nie zawsze jednak są one na tyle praktyczne, że warto się na nie decydować.

Jak widać przy wyborze ramy kluczowa jest wielkość oraz praktyczność tego typu konstrukcji. Nie można oczywiście zapomnieć też o estetyce, bowiem w przypadku pomieszczenia takiego jak sypialnia również jest ona ważna.

Jeśli pragniesz dramatyzmu bardziej wymyślnej ramy łóżka, takiej jak łóżko z baldachimem lub łóżko z baldachimem, skieruj taśmę mierniczą w kierunku sufitu. Wysoka rama łóżka wymaga wysokiego sufitu, ponieważ nawet duża sypialnia może zacząć wydawać się ciasna. Zrób trochę dodatkowego pomiaru, jeśli wolisz nieporęczną ramę łóżka, taką jak łóżko w kształcie sań lub połączenie ramy łóżka z zagłówkiem z dołączonymi półkami na książki. Pamiętaj, że być może będziesz musiał zdemontować i ponownie zmontować większe łóżka, aby przejść przez drzwi sypialni, i upewnij się, że jest to możliwe z wybraną ramą.

Ponieważ łóżko jest centralnym punktem każdej sypialni, wybór odpowiedniego stylu ma kluczowe znaczenie. Jeśli chcesz stworzyć ciepłą, przyjazną i wygodną atmosferę, możesz zdecydować się na drewnianą ramę łóżka, układając kołdry i poduszki, aby stworzyć przytulny nastrój. Osoby preferujące elegancki, nowoczesny wygląd powinny wybrać ramę łóżka z metalu lub drewna o czystych, minimalistycznych liniach. Gdy już zorientujesz się, jakie style mogą pasować do Twojej sypialni, spójrz na różne modele, w tym tapicerowane ramy łóżek, łóżka w kształcie sań, łóżka z kutego żelaza i łóżka z mosiądzu, aby znaleźć to, co najbardziej Ci odpowiada.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię