Cztery miejsca, które każdy przedszkolak powinien zobaczyć

0
651

Muzeum, kino, teatr, a może wycieczka do zoo? Przedszkolak odkrywa otaczającą go rzeczywistość za pomocą zmysłów i wyobraźni. Warto zatem, aby poznał miejsca, które pobudzą go do myślenia oraz przeżywania emocji.

 Przedszkolak chłonie wiedzę poprzez doświadczenie. Jest jeszcze zbyt mały, aby czytać książki i rozumieć ich sens. Dlatego najlepszą nauką jest przeżywanie sytuacji w praktyce. Stąd niezastąpiony pomysł wycieczek edukacyjnych, odwiedzanie miejsc, które pobudzają wyobraźnię malucha i skłonią go do pierwszych refleksji.

(http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/).

Teatr, kino, muzeum…miejsca-dla-przedszkolaka (1)

 Na kulturę nigdy nie jest za wcześnie. Kino czy teatr lalek to miejsca, które wpływają na emocje małego widza. Teatr jest bliski emocjonalnie: sztuka toczy się na oczach dziecka, jest na wyciągnięcie ręki. Wiele maluchów reaguje uczuciowo, woła do występujących aktorów, wczuwa się w ich sytuację, którą odgrywają na scenie.

Stosunek dziecka do sztuki, filmu zależny jest od jego wrażliwości, postrzegania rzeczywistości, ale jedno łączy każde z tych zachowań – dziecko przeżywa, uwalnia emocje i na długo zapamiętuje to, czego doświadczyło.

Nie warto zrażać się sytuacjami, gdy dziecko mówi, że nie podoba mu się w kinie czy w teatrze. Prawdopodobnie następna sztuka, film przypadną mu do gustu. Warto podejmować próby i zabierać je w miejsca, które uwrażliwią na różne sytuacje życiowe, wprowadzą w świat wyborów oraz różnych zachowań.

Jeśli chce się zabrać malucha do muzeum, to najlepiej na wystawę, gdzie będzie mógł dotykać eksponatów. Inaczej szybko się znudzi. Idealnym rozwiązaniem jest muzeum dinozaurów – miejsce, w którym będzie mogło podziwiać prehistoryczne gady, a jednocześnie poznawać ich historię i sposób życia. Będzie miało możliwość bliskiego kontaktu z eksponatami, dotknięcia ich, podziwiania. Wizyta w muzeum kształci, ale i daje duże możliwości poznawcze.

Spotkanie z naturą

 Największą atrakcją w oczach przedszkolaka jest oczywiście ogród zoologiczny. Miejsce, w którym zgromadzono wiele gatunków egzotycznych zwierząt, zapewnia ciągłe pobudzanie wyobraźni. Jeśli zoo posiada salę edukacyjną i prowadzone są zajęcia dotyczące poznawania świata zwierząt, tym ciekawsze staje się w oczach dziecka. Z taką ofertą można zapoznać się na stronie www.zoosafari.com.pl, gdzie w jednym z namiotów sferycznych, zlokalizowanych na terenie zoo, znajduje się profesjonalnie wyposażona sala edukacyjna.

miejsca-dla-przedszkolaka (2)

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię