Czym przystroić tort urodzinowy?

0
1533

Organizowanie urodzin, czy to w formie przyjęcia-niespodzianki dla kogoś bliskiego, czy w formie zaplanowanego spotkania rodzinnego dla dziecka albo nastolatka zawsze jest dość skomplikowane. Nie wystarczy zaprosić odpowiednich osób – trzeba również stworzyć właściwy klimat, szczególnie za pomocą dopasowanych dekoracji czy odpowiedniej muzyki. No i oczywiście upiec albo zamówić tort – oraz go czymś ozdobić.

Mowa rzecz jasna nie o ozdobach z lukru, a świeczkach urodzinowych, które dziś spotykamy w najróżniejszych formach w sklepach z imprezowymi dodatkami. Tego rodzaju dodatek jest wizerunkowo wręcz niezbędny, aby można było mówić o udanym przyjęciu urodzinowym. Wśród bogactwa oferty świeczek dobrze jest umieć wybrać coś, co idealnie będzie się nadawać na daną okazję.

Okrągłe urodziny

Na początek skupmy się na okrągłych urodzinach – czyli np. pierwszym roczku życia dziecka, osiemnastce, a potem wszystkich okrągłych datach od trzydziestki poczynając. W takim przypadku impreza urodzinowa jest organizowana właśnie z okazji tych konkretnych urodzin – z tego powodu trzeba to odpowiednio podkreślić. Świetnie sprawdzą się do tego celu świeczki urodzinowe w formie konkretnych cyfr i liczb. Będą wyglądały elegancko, nie zaśmiecą tortu zbyt dużą ilością szczegółów, a dodatkowo zazwyczaj są umieszczone na jednym patyczku, dlatego w torcie nie trzeba robić wielu dziur. Dodatkowo – bardzo dobrze wyglądają na zdjęciach i pozwalają łatwo zidentyfikować, kiedy fotografie były robione.

Coś dla dzieci

Dzieci zawsze są najbardziej wymagającymi solenizantami, dlatego też trzeba mieć na uwadze, że to ich przyjęcie powinno być szczególnie dobrze przygotowane pod względem estetyki. Na szczęście rynek jest otwarty na rozmaite rozwiązania i znaleźć możemy świeczki urodzinowe w praktycznie każdej formie, od ulubionych bohaterów bajek, przez produkty ozdobione rozmaitymi kwiatkami czy literkami, dodatkowo możliwymi do zapalenia dzięki knotowi. Dobrze jest wybierać takie świeczki urodzinowe, które spodobają się dziecku i zapadną mu w pamięć.

urodzinowe-swieczki

A może klasyczne świeczki?

Któż nie zna klasycznych, niewielkich świeczek ze specjalnymi podnóżkami, które zapobiegają spływaniu wosku na tort? Teraz można znaleźć je nie tylko w kilku kolorach, ale również z brokatem czy w różnej długości. Dostępne są świeczki zarówno krótkie, długości palca, jak i kilkudziesięciocentymetrowe. Wśród takiej różnorodności najprostszych świeczek bez problemu można wybrać coś idealnego na daną okazję. Gdy jest to możliwe, umieszczamy na torcie tyle świeczek, ile dziecko ma lat. W przypadku okrągłych urodzin możemy wbić w tort np. trzy świeczki dla trzydziestolatka.

Jeśli jednak klasyczne formy świeczek urodzinowych nie przypadają do gustu solenizantowi, można wybrać bardziej wystrzałową ich formę. Specjalne świeczki w formie zimnych ogni będą dawały niezapomniane wspomnienia oraz ciekawe wrażenia. Ważne jest tylko, aby uchronić tort przed osadzającym się z nich pyłem, a także zapalać je w dobrze wietrzonym pomieszczeniu bądź – najlepiej – podczas przyjęcia na świeżym powietrzu.

Autor
Artykuł został przygotowany przez firmę kucmar.pl specjalizującej się w dekoracjach na różne okazje.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię