Czytanie to jedna z lepszych metod rozwoju wyobraźni u dziecka.

0
1152

Czytanie to jedna z lepszych metod rozwoju wyobraźni u dziecka. Zaczynamy już od najmłodszych lat uczyć dziecko fascynacji literaturą.

Pierwsze książeczki obrazkowe powinny znaleźć się w pudełku z zabawkami u każdego malucha. Ale by dziecko się nimi zainteresowało potrzebna jest pomoc rodzica. Wspólne oglądanie, a potem czytanie to bezcenny czas umacniania więzi rodzic – dziecko, który zaowocuje nie tylko dobrą relacją rodzinną ale i otwartością na świat oraz inteligencją dziecka. Dodatkowo czytanie przed snem, gdy maluch leży już w łóżku, pomoże mu się wyciszyć i zasnąć.

Zakup książek dla dzieci przy okazji różnych uroczystości to często pierwszy wybór obdarowujących. Dobieramy książki odpowiednio do wieku dziecka, jak i jego zainteresowań. To bardzo ważne, gdyż źle dobrana literatura może skutecznie i na długo odstraszyć od czytania. Nudna książka, szczególnie taka której tematyka daleko odbiega od upodobań młodego czytelnika zostanie szybko porzucona w kąt i nie spełni swojego zadania. Dobrze więc zapytać przed zakupem głównego zainteresowanego lub dowiedzieć się od jego rodziców jaką literaturę preferuje. Warto sprawdzić kody rabatowe Empik , gdzie można skorzystać z okazyjnych ofert i kupić książkę nie tylko dla dziecka, ale przy okazji również dla siebie.

Empik w ofercie książek dla dzieci oferuje np. niezwykłą serię Andrzeja Maleszki : „Magiczne drzewo”. To 8 tomów przygód młodych przyjaciół, którzy w każdej części muszą pokonać wiele trudności, przeżyć niesamowite chwile i pomagać sobie nawzajem, a to wszystko okraszone jest dużą dawką magii oraz humoru. Napisana prostym językiem czyta się szybko i przyjemnie. Ta lektura przypadnie do gustu już sześciolatkom, ale starsze dzieciaki także przeczytają serię z wypiekami na twarzy.

kody-rabatowe-empik (1)Jaką przewagę mają książki nad innymi rzeczami, które możemy obdarować dzieci? Przede wszystkim pobudzenie wyobraźni, aktywacja intensywnego myślenia i możliwość przeżycia za pomocą emocji wielu przygód, trudnych sytuacji czy rozwiązywania przeróżnych problemów. Czytanie rozszerza wiedzę dziecka, stymuluje myślenie logiczne jak i abstrakcyjne, daje możliwość ucieczki przed rzeczywistością, która na co dzień nie zawsze jest aż tak interesująca. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzieci, które dużo czytają popełniają mniej błędów ortograficznych!

Kupując dziecku książkę dajesz mu do ręki inny, nowy świat. Świat w którym wszystko jest możliwe.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię