Dlaczego sale zabaw są tak popularne?

0
400

Pierwsze sale zabaw pojawiły się w Polsce w latach 90-tych i od tego czasu nie maleje ich popularność.

Wszystko dlatego, że są doskonałym miejscem dla dzieci i to nie tylko patrząc na aspekt dostarczania im szeregu rozrywek. Okazuje się, że w salach zabaw można się też edukować i rozwijać różnorodne umiejętności.

Sale zabaw to miejsca szaleństw naszych pociech. Znajdują się w nich nie tylko baseny z kulkami, ale szereg zjeżdżalni i małpi gaj, gdzie mogą spożytkować swoją energię. Na najmłodszych czekają jeździki i domki zabaw, na starszych gry multimedialne.

Co ciekawe, z funkcjonowania sal zabaw cieszą się nie tylko dzieci. Również dla rodziców jest to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. W miejscu tego rodzaju dziecko ma szanse na bezpieczne szaleństwa, ale też rozwój. Przecież to tutaj usprawnia się ich koordynacja ruchowa, poprawia kondycja fizyczna. To również tutaj zawierane są pierwsze znajomości z rówieśnikami, dzięki czemu kontakty społeczne i funkcjonowanie w grupie są realizowane od najmłodszych lat. Jest jeszcze jedna ogromna zaleta sal zabaw. Dziecko, które spożytkuje w tym miejscu całą swoją energię codziennego dnia, nie ma już siły na robienie bałaganu w domu. To też spora atrakcja w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu.

Sale zabaw posiadają też specjalną ofertę. Na co dzień można korzystać z tych placówek indywidualnie oraz grupowo. Korzystają z tej opcji szkoły i przedszkola, jak również rodzice, którzy chcą wyprawić dziecku doskonałe urodziny. Na imprezach tego rodzaju solenizantem i gośćmi zajmuje się animatorka, która proponuje wiele wspólnych zabaw. Jest tam też tort i specjalny poczęstunek, są również innowacyjne atrakcje, które trudno spotkać w innym miejscu. Hitem jest na przykład interaktywna podłoga, która szybko podbiła serca najmłodszych. Magiczny Dywan firmy Funtronic to okazja do przeniesienia się do wirtualnego świata. Specjalny projektor zsynchronizowany z komputerem i systemem czujników wyświetla na podłodze rozmaite animacje. To najczęściej gry zespołowe, które aktywnie angażują uczestników. Dzieci mogą więc łapać ryby, skakać przez wirtualne przeszkody, chodzić po wodzie czy odkopywać dinozaura. Każda z gier oprócz zabawy daje też szereg możliwości edukacji i rozwoju.

Warto również wspomnieć, że większość sal zabaw, by zwiększyć atrakcyjność placówki, organizuje też zajęcia dodatkowe. Miejsca te zamieniają się w małe domy kultury i mini szkoły kreatywnego rozwoju. Dzieciom oferowane są zajęcia taneczne, plastyczne, robotyka, aktorstwo, garncarstwo, robótki ręczne i wiele, wiele innych. Cyklicznie odbywają się tam też spotkania z autorami bajek dla dzieci albo osobami, które działają na rzecz lepszego funkcjonowania dzieci w społeczeństwie.

Nie ma co ukrywać, sale zabaw to miejsca dla małych i dużych. Podczas gdy nasze pociechy oddają się szalonej zabawie w małpim gaju, my możemy zrelaksować się pijąc kawę albo rozmawiając z przyjaciółką. Kto jeszcze nie był z dzieckiem w takim miejscu, powinien szybko nadrobić zaległości. Atrakcje są tam dostępne dla maluchów już od 1 roku życia.

Artykuł powstał w oparciu o treści ze strony Funtronic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wpisz swojeimię