DETEKTYW POZYTYWKA. Grzegorz Kasdepke.

0
13157

 

Kolejna książka mojego ulubionego pisarza dla dzieci. Tym razem Grzegorz Kasdepke przenosi nas w świat zagadek, tajemnic, dziwnych sekretów. Ich rozwiązywaniem zajmuje się agencja detektywistyczna „RÓŻOWE OKULARY”, której właścicielem i śledczym prowadzącym dochodzenia jest właśnie detektyw POZYTYWKA.

Jak widzicie nasz stróż prawa nie porusza się po mieście opancerzoną limuzyną, ale grzecznie jeździ rowerkiem. Jego jedyną bronią (jeśli za takową można go uznać) jest najeżony kolcami kaktus, który stoi zawsze w jego gabinecie. Tak pod ręką… DETEKTYW POZYTYWKA w mgnieniu oka rozwiązuje zagadki, z którymi przybywają do niego, zainteresowani wynikiem dedukcji mistrza, nieszczęśnicy. Tajemnicze sprawy znajdują finał, ale mały czytelnik musi sam wpaść na trop rozwiązania i tego, jak do niego doszło. I to jest największą frajdą dla dzieci. Każdy rozdział to kolejna zagadka. Autor sprytnie prowadzi małego czytelnika, pokazuje mu tropy, podpowiada, gdzie szukać, ale nie udziela jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego wynik śledztwa jest właśnie taki. To maluch musi wykazać się siłą dedukcji, umiejętnością łączenia faktów, wyciągania wniosków. To niesamowita zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców, którzy razem z nimi czytają książki. Nie martwcie się, wszystkie prawidłowe rozwiązania znajdują się na końcu książki! Można sprawdzić czy nasz tok myślenia był poprawny.

Spójrzcie z jakimi problemami spotyka się DETEKTYW POZYTYWKA. Musi dowiedzieć się, gdzie zniknęły ulubione skarpetki Zuzi, odszukać zaginiony piasek z piaskownicy, rozwikłać zagadkę pękających wazonów pani Majewskiej. Ale to nie wszystko! Prowadzi śledztwo w sprawie zepsutego (ale czy na pewno) zegarka. Wyjaśnia zagadkę podejrzanych śniegowych górek, odpowiada na pytanie, kto biegał po kałużach, a kto nie? Wie, dlaczego pani Majewska i jej dzieci się zatruły. Jednym słowem – POZYTYWKA to detektyw doskonały! To dzięki niemu dowiadujemy się dlaczego letnie ubrania pana Mietka skurczyły się w szafie, a także kto przebijał gumowe piłeczki (tu słynny detektyw musiał udać się nad morze). No i najważniejsze POZNAJEMY ZŁODZIEJA, który ukradł rower detektywa.

POZYTYWKA to bohater całej serii. Jeśli chcecie bawić się razem z nim, polecam książki:

  • DETEKTYW POZYTYWKA.
  • NOWE KŁOPOTY DETEKTYWA POZYTYWKI.
  • PAMIATKI DETEKTYWA POZYTYWKI.
  • WIELKA KSIĘGA DETEKTYWA POZYTYWKI.
  • WAKACJE DETEKTYWA POZYTYWKI.

Wszystkie części czyta się z zapartym tchem. Dzieci ćwiczą umiejętność logicznego myślenia, ale i uczą się, jak poprawnie zachowywać się w relacjach z innymi.

Poza tym DETEKTYW POZYTYWKA stał się bohaterem cyklu edukacyjnych zeszytów dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Wszystkie ćwiczenia są dostosowane do wieku i wiedzy o świecie maluchów. Mogą być inspiracją dla rodziców, którzy chcą w domu pracować ze swoim dzieckiem. Są zgodne z podstawą programową nauczania przedszkolnego.

Na pewno zwróciliście także uwagę na fantastyczne ilustracje, których autorem jest Piotr Rychel. Wesołej zabawy z DETEKTYWEM POZYTYWKĄ!

Przydatne linki:

  • Strona DETEKTYWA POZYTYWKI – warto tam zajrzeć.

http://www.detektywpozytywka.pl/

Autor © :  Beata ,  napisz do autora : email

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię