Dziecięca rehabilitacja rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych

0
801

Warszawa to miasto skupiające szeroką kadrę specjalistów. Jeśli szukamy rehabilitacji dla dzieci w Warszawie, to z pewnością znajdziemy placówkę, odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Możemy zdecydować się na centrum rehabilitacyjne lub osoby prywatne. Pamiętajmy jednak, aby zwracać uwagę na kwalifikacje osób, w których ręce chcemy oddać nasze dzieci.

Prywatnie czy na NFZ?

W celu odbycia rehabilitacji dziecka w Warszawie możemy poszukać placówki prywatnej, jeżeli zależy nam na jak najszybszym leczeniu, lub udać się do placówki, w której taką rehabilitację dla dzieci finansuje NFZ. Rehabilitacja dla dzieci w Warszawie, finansowana przez NFZ, na pewno będzie wiązała się z oczekiwaniem w kolejkach.

Pierwszy krok

Dziecko kierowane jest na rehabilitację przez lekarza pierwszego kontaktu lub innego specjalistę. Przy każdym centrum rehabilitacji dla dzieci funkcjonuje poradnia, do której należy udać się najpierw w celu zdiagnozowania schorzenia. Jeżeli problem będzie tego wymagał, lekarz przyjmujący nasze dziecko, zaleci serię ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych. Pacjenci, wymagający szybkiej pomocy, kierowani są na rehabilitację poza kolejnością. Terapia opracowywana jest na podstawie indywidualnych potrzeb, szczegółowej diagnozy, a także wieku dziecka.

Leczenie dzieci w Warszawie ukierunkowane jest na wiele sfer rozwoju dziecka:

  • psychicznej,
  • ruchowej,
  • wzrokowo ruchowej,
  • mowy,
  • społecznej.

Czas trwania zabiegów

Czas trwania rehabilitacji dzieci zależy od wielu czynników, między innymi od: rodzaju schorzenia, stanu zdrowotnego pacjenta, efektów poprawy. Czas trwania i metody stosowania rehabilitacji są zróżnicowane, w zależności od poziomu uszkodzenia i występujących objawów. Czasami upośledzenie jest na tyle nieodwracalne, że stosowane metody rehabilitacji dla dzieci nie prowadzą do całkowitego wyleczenia, ale hamują rozwój schorzenia. Rehabilitacja dla dzieci Warszawa ułatwi poprawę procesu ruchowego twojego dziecka.

Zajęcia mogą być prowadzone grupowo w dwu do kilkuosobowych zespołach. Uczestnictwo dzieci w zorganizowanych w ten sposób zajęciach pozwala na ich rozwój w zespole, przeciwdziała izolowaniu dziecka, prowokuje dziecko do współzawodnictwa, a wspólne zabawy umilają czas spędzany na zajęciach. Dziecko poprzez dorównanie w sprawności rówieśnikom, będzie miało znacznie wyższą samoocenę niż dotychczas, a jego aktywność w kręgu równolatków będzie większa. Udział i poddanie się rehabilitacji ma na celu ogólną poprawę kliniczną pacjenta oraz usprawnienie jego funkcjonowania w społeczeństwie, czyli domu, szkole itp.

Rehabilitacja dla dzieci Warszawa stanowi długotrwały proces, który idzie w parze z rozwojem dziecka, a także musi uwzględniać jego obowiązki związane z uczestnictwem w zajęciach szkolnych czy przedszkolu.

Jak rozpoznać dobry ośrodek rehabilitacyjny?

Ośrodki rehabilitacyjne zapewniają opiekę zarówno dla dzieci niepełnosprawnych, jak i dzieci z niewielkimi wadami postawy lub innymi przewlekłymi schorzeniami. Ważne jest, aby ośrodek zapewniał dobrą opiekę nie tylko dla dziecka, ale także umożliwiał aktywne uczestnictwo rodzica w przeprowadzanej serii zabiegów. Rehabilitacja dzieci w Warszawie, w większości przypadków jest zabiegiem długotrwałym, dlatego tak ważne jest zapewnienie dziecku przyjaznego środowiska rodzinnego. W celu zrealizowania leczenia rehabilitacyjnego dziecka w Warszawie ośrodki oferują nam szeroką gamę usług. Pacjenci zapewniani są o stosowaniu jak najlepszych sposobów rehabilitacji oraz udoskonalaniu wykorzystywanych technik, zgodnie z nowinkami naukowymi.

W trosce o dobro pacjentów placówki rozszerzają zakres swojej działalności oraz szereg oferowanych usług, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjenta.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez specjalistów z Mobilemed.pl, specjalizujących się w rehabilitacji dzieci.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię